۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83441312
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۴ دستگاه تولید ارز دیجیتال در گرمسار کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ماموران انتظامی با اقدام‌های گسترده و اشراف اطلاعاتی خود ۱۲۴ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق را در شهرستان گرمسار کشف کردند.

سرهنگ عبدالله حسنی روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: پلیس در بررسی‌های انجام شده متوجه فعالیت یک واحد تولیدی در زمینه استفاده از دستگاه تولید ارز دیجیتال در حوزه صنعت و کشاورزی شد.

وی ادامه داد: با محرز شدن وجود دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق در شهرستان گرمسار در  بررسی ابعاد مختلف موضوع، مجوزهای قانونی برای پیگیری موضوع صادر شد.

حسنی خاطر نشان کرد: پلیس در اقدامی غافلگیرانه از این واحد تولیدی  که به ظاهر در زمینه پودرهای صنعتی فعالیت می‌کرد ۱۲۴ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق در حال استفاده کشف کرد.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد:  ارزش ریالی دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال کشف شده در گرمسار  برابر نظر کارشناسان ۱۴ میلیارد ریال اعلام شده است.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است. با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

۷۴۰۸/۷۳۴۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها