واژه آزادگی زیبنده اسرای صبور و مقاوم ایرانی است

رشت - ایرنا - سرپرست استانداری گیلان گفت: واژه آزادگی زیبنده اسرای مجاهد، صبور و مقاوم ایرانی است که ایستادگی و مقاومت را با ایمان، تقوا و توکل به خداوند متعال به منصه ظهور رساندند.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع شنبه شب با حضور در منزل محمداسماعیل نیکی از آزادگان دوران دفاع مقدس با تبریک سالروز غرورآفرین و عزتمندانه بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: تجربه مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس ، برگ زرینی در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم است.

وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ نشان داده اند که برای حفاظت، پاسداری و صیانت از آرمان های ملی، دینی، ارزشی و کیان میهن از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

سرپرست استانداری گیلان افزود: رشادت‌های ایرانیان به ویژه گیلانیان در نهضت جنگل در پاسداری از میهن به فرماندهی میرزاکوچک خان یکی از نمونه‌های بارز استقامت این ملت است. 

وی اظهار داشت:  مقاومت ملت سلحشور ایران در دوران هشت ساله دفاع مقدس در برابر صدام و رژیم بعث که با حمایت کشورهای سلطه‌گر به ویژه آمریکا صورت گرفت، نمونه ارزنده و گرانسنگ مجاهدت‌های مردم مقاوم ایران است.

زارع افزود: اسرای ایرانی با صلابت و مقاومت، تمامی شکنجه‌های جسمی و روحی و دشواری‌ها را تحمل کردند و با عزت و سربلندی به میهن خود بازگشتند.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه تاریخ ، استقبال باشکوه مردم ایران از آزادگان را فراموش نمی‌کند، گفت: واژه آزادگی زیبنده اسرای مجاهد، صبور و مقاوم ایرانی است زیرا ایستادگی و مقاومت را با بهره‌گیری از ایمان، تقوا و توکل به خداوند متعال به منصه ظهور رساندند.

محمداسماعیل نیکی که از بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی است، مهر ماه سال ۱۳۵۹ در منطقه رادار دهلران به اسارت رژیم بعث عراق درآمد و مرداد ماه ۱۳۶۹ پس از تحمل ۱۰ سال اسارت به میهن اسلامی بازگشت.

 زارع همچنین عصر امروز با آزادگان شاغل در ستاد استانداری گیلان و فرمانداری‌های تابعه نیز دیدار و از رشادت‌های آنان تجلیل کرد.

استان گیلان بیش از دو هزار و ۷۰۰ آزاده سر افراز و  ۴۴ شهید آزاده دارد.

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =