بیش از ۱۸ میلیارد ریال کمک های مردمی کردستان به مناطق سیل زده ارسال شد
اعزام کمک های غیرنقدی مردم کردستان به مناطق سیل زده

سنندج - ایرنا - هلال احمر کردستان از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی را به مناطق سیل زده کشور ارسال کرده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۱۵ میلیارد ریال کمک های غیرنقدی و سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی مردمی از کردستان به مناطق سیل زده استان های لرستان، گلستان و خوزستان ارسال شده است.

محمدمهدی خوش قدم با بیان اینکه شرکت ایستک کردستان بیش از ۱۰ میلیارد ریال کمک غیرنقدی کرد، افزود: استان کردستان از لحاظ کمک های غیرنقدی به مناطق سیل زده رتبه ششم کشور را بدست آورد که با توجه به ضعف مالی مردم، این مهم بسیار ارزشمند است.

وی اضافه کرد: بیش از یک هفته مدیریت عملیات امداد شهر پلدختر به جمعیت هلال احمر کردستان و مدیرعامل آن واگذار شد که به دلیل مدیریت صحیح، امدارسانی سریع و به موقع مورد تقدیر قرار گرفت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: این جمعیت علاوه بر آمادگی برای انجام امدادرسانی به شهروندان استان در حواث گوناگون، همواره آماده است نسبت به امدادرسانی به هموطنان در دیگر نقاط کشور اقدام کند.

جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۱ پایگاه امداد جاده‌ای، ۱۰۰ تیم امدادی و بیش از ۲ هزار داوطلب فعال و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.

۷۳۵۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =