۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83441253
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک به آزادی زندانیان غیرعمد به مناسبت عید غدیر خم

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان از آمادگی این سازمان جهت جمع آوری کمک‎های مردمی برای آزادی زندانیان غیرعمد خبر داد.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: خیران می توانند کمک های خود را برای آزادی زندانیان غیر عمد به شماره های اعلام شده توسط سازمان اوقاف واریز کنند.

وی ادامه داد:  شماره کارت ۸۰۰۱‏-۸۰۰۱‏-۲۳۱۳‏-۶۲۸۰بانک مسکن، شماره حساب: ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷  و یا شماره شبا: ۵۴۰۱۴۰۰۴۰۰۰۰۰۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷IR به نام سازمان اوقاف و امور خیریه (حمایت از آزادی زندانیان) برای کمک خیران ایجاد شده است.

تا خرداد امسال ۶۳۳ زندانی جرائم غیرعمد از جمله ۱۴ زن، در لرستان  وجود داشته که  برای آزادی آنها ۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

بر این اساس ۱۸۴ نفر در لرستان به علت پرداخت نکردن مهریه و نفقه در زندان هستند و ۲۳ نفر نیز به علت نپرداختن دیه در زندان‌های استان حضور دارند که مجموع بدهی آنها حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بوده اما برای آزادی تمامی این افراد باید ۴۰ میلیارد تومان تامین شود.

سال گذشته ۲۶۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد لرستان به همت خیران آزاد شدند که با وجود اینکه میزان بدهی این افراد حدود ۴۵ میلیارد تومان بود اما با تلاش‌های ستاد دیه استان و پرداخت ۲۰ میلیارد تومان مشکل آنان حل شد.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =