پلوسی از ممنوعیت ورود دو نماینده کنگره به فلسطین اشغالی انتقاد کرد

تهران - ایرنا - رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با ضعیف خواندن ترامپ و نتانیاهو گفت که ممانعت از ورود دو نماینده مسلمان کنگره به فلسطین اشغالی او را بسیار ناراحت کرده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که ممانعت از ورود دو نماینده زن مسلمان این مجلس به فلسطین اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی وی را «بسیار، بسیار، بسیار ناراحت» کرده است، اما او دیگر نمایندگان را از سفر به این منطقه منع نمی‌کند.

پلوسی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را که عامل ممانعت از ورود این نمایندگان به فلسطین اشغالی بودند، «ضعیف» توصیف کرد.

رژیم صهیونیستی از ورود طلیب و «ایلهان عمر» دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی جلوگیری کرده بود. این دو نماینده حامی جنبش بایکوت رژیم صهیونیستی به دلیل سرکوبگری علیه فلسطینی‌ها هستند.
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به مشاورانش گفته بود که رژیم صهیونیستی باید مانع ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود.
رژیم صهیونیستی روز جمعه تصمیم خود را در مورد طلیب تغییر داده و اعلام کرد که وی برای دیدار با مادربزرگش می‌تواند به کرانه باختری برود اما به شرطی که درباره بایکوت این رژیم سخنی نگوید.
طلیب در واکنش به این موضوع روز جمعه در توئیتر نوشت: وقتی [در انتخابات کنگره] پیروز شدم این امید برای مردم فلسطینی‌ پیدا شد که سرانجام فردی درباره شرایط غیرانسانی حقیقت را خواهد گفت.
وی افزود: من نمی‌توانم به اسرائیل اجازه دهم که با تحقیر من این روزنه امید را از بین ببرد و از علاقه‌ام به شهرم برای سر خم کردن مقابل سیاست‌های سرکوبگرانه و نژادپرستانه استفاده کند.
طلیب در بخش دیگری از پیام توئیتری خود نوشت: من به این نتیجه رسیده‌ام که دیدار با مادربزرگم در چنین شرایط سرکوبگرانه‌ای مغایر عقیده‌ام در مورد مبارزه با نژادپرسی، سرکوبگری و بی‌عدالتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =