کتاب حس غریب یک مهاجر در گچساران رونمایی شد

گچساران- ایرنا- کتاب "حس غریب یک مرغ مهاجر " خاطرات آزاده علی محمد بیات فر شامگاه یکشنبه  در آیینی با حضور امام جمعه و مسئولان گچساران رونمایی شد.

به گزارش ایرنا،  علی محمد بیات فر نوجوان گچسارانی در ۱۶ سالگی و در چهارم تیر ۱۳۶۷  در جزیره مجنون به اسارت نیروهای بعثی درآمد.

"حس غریب یک مرغ مهاجر"  در برگیرنده خاطرات علی محمد بیات فر از دوران انقلاب و  ۲۶ ماه اسارت وی در اردوگاه بغداد است که البته این خاطرات بصورت کوتاه و گویا نوشته شده است.

خاطره های این آزاده از زمان پیروزی انقلاب آغاز می شود و تا رفتن به جبهه، نحوه اسارت توسط نیروهای بعثی و خاطرات دوران اسارت در زندان های عراق تا بازگشت به کشور ادامه می یابد.

وی متولد ۲ مهر ۱۳۴۹ ساکن شهرستان گچساران است که چهارم تیر سال ۱۳۶۷ در منطقه جزیره مجنون به اسارت نیروهای بعثی درآمد و پس از ۲ سال و ۲ ماه اسارت در شهریور سال ۱۳۶۹ از زندان های بعثی آزاد و به کشور بازگشت.

کتاب حس غریب یک مرغ مهاجر  توسط انتشارات نگارستان ادب در ۱۲۸ صفحه منتشر شده است.

امام جمعه دوگنبدان  در این آیین گفت: کتاب مهمترین راه انتقال فرهنگ دفاع مقدس است و کتاب هایی که با موضوع خاطرات رزمندگان اسلام است می تواند راهگشای جوانان امروز باشد.

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی افزود: کتاب حس غریب یک مرغ مهاجر که خاطرات دوران اسارت یک آزاده را بازگو کرده  یکی از بهترین کتاب ها برای انتقال فرهنگ ایثار و شجاعت دوران دفاع مقدس به نسل جوان امروز است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: ۳۱۷ آزاده، زیر پوشش فعالیت‌های این نهاد در استان هستند.

احمد بهرامی افزود : بیشترین آمار آزادگان زیر پوشش بین سنین ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۳ هستند و تمام آنها در سطح استان زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و فعالیت های مختلف مورد نیاز هستند.

وی اظهار داشت: آزادگان این استان ۲ تا ۱۰ سال سابقه اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق دارند.

گچساران دارای ۹۹  نقرآزاده است که دارای  ۲ تا هشت سال سابقه اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق هستند.

۲۰۸۲/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =