رمز سرافرازی آزادگان حرکت برای خدا بود

قصرشیرین- ایرنا- یکی از اساتید حوزه و دانشگاه استان کرمانشاه گفت: آزادگان اسوه های صبر و استقامت هستند که رمز سرافرازی و ماندگاری آن ها حرکت در راه خدا و نزدیک شدن به پروردگار بود.

به گزازش خبرنگار ایرنا،حجت الاسلام رحمان صفری شامگاه شنبه در آیین تجلیل از آزادگان شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب افزود: آزادگان با ولایتمداری و دینداری و صبر در برابر سختی ها توانستند سال های شکنجه و رنج را تحمل کنند و اینگونه با صلابت به آغوش میهن بازگشتند.
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با تبریک دهه امامت و عید بزرگ غدیر گفت: غدیر تنها یک بحث تاریخی و اجتماعی نیست بلکه یک اندیشه و فرهنگ است و در واقع اعلام نظام رهبری در سراسر عالم و نقطه اتصال بندگان خدا با رهبری است.
وی داشتن وحدت و همت، روحیه شهادت طلبی و خستگی ناپذیری و رعایت حدود الهی را رمز پیروزی رزمندگان، شهدا و آزادگان بیان کرد.

 سرهنگ پاسدار مرادعلی حسنی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه قصرشیرین نیز از آزادگان به عنوان اسوه های مقاومت نام برد که توانستند با الهام از مکتب امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) شکنجه های دوران اسارت را تحمل کنند و با تصویری از ایستادگی به جهانیان، مقندارانه و دلاورانه به آغوش میهن باز گردند.

                                                                                                            


این آیین با حضور قشرهای مختلف مردم، نیروهای نظامی و انتظامی و شماری از آزادگان در بوستان شاهد قصرشیرین با حرکت نمادین اتوبوس حامل آزادگان سرافراز و با استقبال مردم، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسوولان محلی آغاز شد. 

شرکت کنندگان در این آیین نمادین با اهدا شاخه های گل از آزادگان جنگ تحمیلی که به کشور بازگشتند استقبال کردند.

نواختن مارش نظامی و حماسی دوران دفاع مقدس از سوی نیروهای ارتش شور و شعف خاصی به این آیین بخشیده بود و رزمندگان و آزادگان را به یاد دوران دفاع مقدس می انداخت. 
در این آیین از آزادگان دوران هشت سال  دفاع مقدس با اهدای هدایایی تجلیل شد.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و اکنون ۳۲ هزار نفر از حدود سه میلیون نفر جانبازان و خانواده های شهدای کشور، زیرپوشش بنیاد شهید استان کرمانشاه هستند. 
۲۱ هزار و ۶۰۰ جانباز و هزار و ۸۰۰ آزاده هم تنها گوشه ای از جانفشانی مردم استان کرمانشاه برای انقلاب اسلامی بوده است. 
استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که در طول هشت سال جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود. 

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد آن ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان فعال است.

مرز خسروی در مسافت ۲۰ کیلومتری قصرشیرین واقع است.

۳۰۱۲/۸۰۶۶