مقاومت و ایستادگی آزادگان، عزت و سربلندی به ملت ایران هدیه داد

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: مقاومت، صبر و استقامت آزادگان در سال های اسارت عزت را به ملت ایران بخشید و دشمنان را خوار و ذلیل کرد.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه شنبه در آیین شب خاطره بازگشت پرستوها که به مناسبت ۲۶ مرداد سالگرد ورود آزادگان به میهن در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: امروز فرهنگ مقاومتی که بر کشور حاکم شده،  نشات گرفته از فداکاری و از خودگذشتگی آزادگان است و ترس و وحشتی تمام نشدنی در دل دشمنان انداخته است.
وی افزود: در آن دوران، دشمن بعثی اسرای ایرانی را زیر سخت ترین شکنجه ها قرار می داد تا از انقلاب و نظام روی برگردانند اما آزادگان سرافراز در مقابل تمام سختی ها مقاومت کرده و نشان دادند هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را از آرمان های شان دور کند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: آزادگان مایه افتخار کشور و ملت هستند و ایران اسلامی به خود می بالد که چنین انسان های والایی را در دامان خود تربیت کرده است.
وی اضافه کرد: فرهنگ مقاومت ملت ایران جهانیان را متحول کرد و آزادگان حتی در دوران اسارت خود نیز با رفتار خود در تحول فکری مردم بسیاری از کشورها تاثیرگذار بودند.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: نسل جوان امروز باید به گونه ای تربیت شوند که بتوانند در آینده راه و روش ایثارگران و آزادگان سرافراز را ادامه داده و در هیچ زمانی اجازه تعدی به دشمن ندهند.

آزادگان وارثان شهدامدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز در این آیین اظهار داشت: آزادگان سرافراز  سال ها پیش در چنین  روزی با بازگشت غرور آفرین خود دل تک تک مردم ایران را شاد کردند.

رضا نجفی با بیان اینکه آزادگان را باید وارثان شهدا نامید تا برای همیشه تاریخ نام و یاد شهیدان را زنده نگه داشته و راهشان را ادامه دهند، اضافه کرد: آزادگان سرافراز نماد ایثار و ایستادگی در مقابل دشمنان هستند و صبر و استقامت آنان به اسلام آبرو بخشید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان یادآور شد: آزادگان و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستند و باید از تمام ظرفیت های نظام برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت استفاده کرده و آن را به نسل های آینده انتقال دهیم.
وی تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی را تکیه بر همین ایثار و مقاومت اعلام کرد و گفت: آزادگان مشکلات زیادی دارند و رسیدگی به آن وظیفه مسئولان است و بی شک همه مسئولان در مقابل این بزرگواران خود را خادم و خدمتگزار می دانند 
استان کردستان ۸۳۱ آزاده سرافراز تقدیم نظام و انقلاب اسلامی ایران کرده  است که ۹۵ نفر از این تعداد بعد از بازگشت به میهن به دیدار حق شتافته و ۱۸ نفر  نیز به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

در این آیین تعدادی ا آزادگان سرافراز استان به بیان خاطراتی از دوران اسارت خود پرداختند.
۷۳۴۸/۹۱۰۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =