۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۴
کد خبرنگار: 2165
کد خبر: 83441055
۰ نفر

برچسب‌ها

تجلیل از آزادگان سرافراز بندرانزلی و املش

رشت - ایرنا - در مراسم‌های جداگانه ای آزادگان سرافراز سادات بندرانزلی و نیز آزادگان شهرستان املش تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار شهرستان بندرانزلی غروب شنبه در این مراسم با تبریک فرارسیدن سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اظهار کرد: آزادگان سرافراز میهن اسلامی درس صبر و استقامت را به ما یاد دادند.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: امنیت موجود در ایران اسلامی و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه مرهون رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام ، شهدا ، ایثارگران و آزادگانی است که جان بر کف در صف مقابله با دشمن قرار گرفته و جانفشانی کردند.

وی با اشاره به رنج ها و مشقات فراوان آزادگان سرافراز میهن اسلامی در دوران اسارت ادامه داد: صحبت کردن از رنج های آزادگان نمی تواند بیانگر صبر و استقامت و آنچه که بر این عزیزان در دوران اسارت گذشت، باشد اما علاوه بر صبر و استقامت آزادگان و ایثارگران باید قدردان صبر و تحمل خانواده این عزیزان نیز بود.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.

گزارش خبرنگار ایرنا در املش نیز حاکی از برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان شهرستان است. بر اساس این گزارش حجت الاسلام علی رنجبر امام جمعه املش در این مراسم بیان داشت: میثم تمارهای زمان اسارت ، همین آزادگان هستند و ما از اهلبیت  (ع) یاد گرفتیم این فرهنگ ایثارگران را به نسل های جوان و آینده منتقل کنیم.

وی ادامه داد: خاطرات دوران اسارت آزادگان و ایثارگران باید با زبان هنر به نمایش درآمده و به خوبی برای مردم تبیین شود.

شهرستان املش در شرق استان گیلان واقع شده و ۵۲ نفر آزاده دارد که تاکنون سه نفر از آنان به خیل شهداء پیوسته اند.

۷۲۹۱ /۷۴۷۱/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =