هشدار نسبت به اهداف پشت پرده انفجار انبار مهمات الحشد الشعبی

بغداد - ایرنا - دبیرکل عصائب اهل الحق از گروههای مقاومت اسلامی عراق هشدار داد که طرحی برای تضعیف امکانات الحشد الشعبی در دستور کار قرار گرفته است.

شیخ قیس الخزعلی روز شنبه در توییتی تاکید کرد که طرحی قریب الوقوع برای اجرا در عراق وجود دارد که هدف آن تضعیف امکانات الحشد الشعبی است. 

وی گفت: تداوم حوادث مربوط به انفجار انبارهای مهمات نیروهای الحشد الشعبی در عراق بدون آنکه علل واقعی این حوادث مشخص شود، پدیده ای خطرناک است. 

این مقام ارشد الحشد الشعبی گفت که تداوم این گونه حوادث به منزله فرسایش و تضعیف امکانات الحشد است و نشان می دهد طرحی قریب الوقوع در این زمینه وجود دارد که می خواهند آن را اجرا کنند. 

وی در عین حال تاکید کرد که حفظ حاکمیت ملی عراق جز از طریق انجام اقدامات لازم برای ذخیره سلاح و نیز داشتن توانمندی برای دفاع از خاک و آسمان عراق امکان پذیر نیست. 

دوشنبه گذشته یک انبار مهمات متعلق به الحشد الشعبی و پلیس فدرال در پادگان الصقر در جنوب بغداد پایتخت عراق دچار انفجارهای پیاپی شد که طی آن یک نفر جان خود را از دست داد و 29 نفر دیگر زخمی شدند. 

درحالی که برخی از منابع غیر رسمی از حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به این پادگان سخن گفتند، منابع عراقی با اعلام تشکیل یک کمیته تحقیق، در عین حال گفتند که شواهد و قرائن حاکی از حمله هوایی به این پادگان نیسنیت.

در موارد پیشین نیز در اظهارنظرهای اولیه علت این گونه آتش سوزی ها و انفجارها گرمای هوا، اتصال سیم برق و نامناسب بودن انبارسازی مهمات اعلام شده بود بدون این که نتایج تحقیقات احتمالی بعدا منتشر یا اعلام شود. / 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =