۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 2667
کد خبر: 83440942
۰ نفر

برچسب‌ها

مهلت ثبت اطلاعات در سامانه سجاد تمدید شد

ایلام - ایرنا- استاندار ایلام اعلام کرد: به منظور مستند سازی کامل خسارتهای ناشی از سیل ، مدت و فرصت وارد کردن اطلاعات و عوارض تخریبی سیل در سامانه سجاد دولت تا روز پنجشنبه آینده تمدید شده است.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه درنشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان تمدید فعالیت و مهلت ثبت اطلاعات سیل در سامانه جامع امداد و بازسازی دولت را فرصتی مناسب و دوباره برای جبران حق  جاماندگان و ثبت کامل اطلاعات خسارت وارده  از سیل و بارش های سیلابی امسال عنوان کرد.

وی از افراد مرتبط و مسئول این موضوع خواست :" تنگ نظری ها را کنار بگذارید تا افرادی که در سیل اخیر  چه غیر مستقیم توسط بارندگی های شدید دچار خسارت شده اند بتوانند اطلاعات خود را وارد  سامانه جامع امداد و بازسازی (سجاد) کنند".

وی افزود: تمدید انجام شده فرصتی است که اطلاعات ثبت نشده مربوط به زیان دیدگان سیل و بارش های سیلابی سال ابی جاری در بخش های کشاورزی، صنعت و صنایع دستی (قالیبافان) تا آخر همین هفته وارد سامانه سجاد شود.

به دنبال سیل نوروز امسال سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) برای ثبت مجموع داده های مربوط به سیل در وزارت کشور طراحی و راه اندازی شد.

 این سامانه  قرار است مجموع موارد مرتبط با سیل از  امداد و نجات تا  برآورد خسارت، تخصیص منابع و پرداخت خسارت  و مدیریت پروژه را به شکل دقیق مستند سازی و رصد کند.

**اختصاص ۳۶۰ میلیارد تومان خرید املاک بالادست سد سیمره 

استاندار ایلام همچنین گفت: ۳۶۰ میلیارد تومان از طرف وزارت نیرو برای خرید املاکی که در محدوده  تراز ۷۲۳ متر سد سیمره قرار می گیرند اختصاص یافته است  که به مردم منطقه پرداخت می شود.

وی یاد اوری کرد:  در جریان نشست پیشتر وی  بامعاون اول رئیس جمهوری  مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای تملک املاک بالادست سد سیمره ورد  موافقت و تصویب قرار گرفت  که اکنون  ۳۶۰ میلیارد تومان آن برای پرداخت به اهالی روستاهایی واقع در تراز اعلامی تخصیص یافته است.

سلیمانی دشتکی  در خصوص نحوه پرداخت و تقسیم  مبلغ تخصیصی بین اهالی روستاهای واقع در دو طرف رودخانه سیمره بر انجام کار کارشناسی و اتخاذ رویه عادلانه تاکید کرد.

وی همچنین گفت:این میزان اعتبار جدای از روستای چم شیر است چرا که آن روستا اقتضائات خاص خود را دارد.

سد بتنی دو قوسیسیمره  با توانایی تولید انرژی به میزان سالانه ۶۷۳ گیگاوات ساعت در مسیر رودخانه سیمره و در شهرستان بدره ستان ایلام قرار دارد.

شماری از روستاهای شهرستان سیروان استان ایلام و شهرستان کوهدشت استان لرستان در محدوده دریاچه سد سیمره قرار گرفته و تخلیه می شوند.

سطح عمق و پیش روی اب دریاچه سد سیمره  و نیز معیار محاسبه بهای املاک و  اراضی که زیر اب می روند موضوع بحث و اختلاف چندساله مدیریت سد و اهالی روستاهای مربوطه بوده است.

۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =