۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83440849
۰ نفر
انصار الله یمن به امارات هشدار داد

تهران-ایرنا- عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن روز شنبه با تاکید بر اینکه حمله به پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) بزرگترین عملیات پهپادی نیروهای انصارالله از آغاز جنگ یمن علیه دشمن بوده است، به امارات درباره هدف قرار گرفتن پالایشگاه نفت این کشور نیز هشدار داد.

به گزارش شبکه خبری المیادین، الحوثی در حالی از طریق شبکه های خبری سخنرانی می کند که نیروهای یمنی صبح امروز به یکی از تاسیسات نفتی عربستان حمله کردند.

الحوثی تاکید کرد: جنایت های ائتلاف سعودی تاثیری در عزم و همبستگی مردم یمن ندارد و ادامه این حملات مردم یمن را به سمت تسلیم شدن سوق نمی دهد.

وی با تاکید بر اینکه ادامه حملات دشمن باعث می شود که نیروهای یمنی قدرت دفاعی خود را توسعه دهند، افزود: عربستان باید درک کند در صورتی که بخواهد به جنگش علیه یمن ادامه دهد این مردم عرسبتان هستند که از این جنگ متضرر می شوند.

رهبر جنبش انصار الله در ادامه به امارات هشدار داد و اعلام کرد که پالایشگاه الشبیه که در مرزهای امارات واقع است نیز در تیرراس حملات انصارالله قرار خواهد گرفت.

تاکید الحوثی بر از سرگیری روابط رسمی و دیپلماتیک با ایران
الحوثی گفت: ائتلاف دشمن با همه امکاناتش می کوشد که روابط یمن را با محیط اطراف و ملت های عربی قطع کند. تنها کشوری که به صراحت و کاملا اشکار با یمن ابراز همبستگی کرد، کشور ایران است.
وی ادامه داد: موضع گیری حزب الله در همبستگی با یمن و مردمش نیز به مرحله خوب و پیشرفته ای رسیده است.
ما از کشورهای عربی و اسلامی می خواهیم که مناسبات رسمی و دیپلماتیک خود را با مردم یمن از سر بگیرند.
الحوثی تاکید کرد: به نفع ملت یمن است که توافقات امضا شده اش با ایران را اجرا کند. این توافقات قبل از انقلاب به 70 توافق رسید.
وی خاطرنشان کرد: روابط ما با ایران بهتر از گذشته خواهد شد. زیرا این روابط مبتنی بر مسائل مشترک و در راس آن حمایت از آرمان فلسطین است. ایران در تعامل محترمانه با ما و در کمک به فلسطین و مقاومت یک الگو است.
رهبر انصارالله یمن تصریح کرد:ما هیچ دستوری در هیچ کاری از ایران نمی گیریم و موضع ما نسبت به عربستان به سبب تجاوز این کشور به ما است.
الحوثی بر بازگشت روابط رسمی و دیپلماسی با  ایران تاکید کرد.
رهبر انصار الله یمن تاکید کرد: ما با ایران  در مخالفت با هیمنه امریکا و یاری آرمان فلسطین و دشمنی با اسرائیل هم عقیده و همراه هستیم. برخی طرف ها در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با اسرائیل و تفرقه افکنی و ایجاد درگیری های طائفه ای هستند. همچنین برخی کشورها با حمایت از تروریست ها در پی نابودی کیان امت اسلامی از داخل بودند مانند اتفاقاتی که در سوریه و عراق و یمن رخ داده است.
الحوثی گفت: ما حاضریم با همه کشورهای منطقه بر اساس احترام متقابل رابطه داشته باشیم.

ائتلاف سعودی در بن بست قرار دارد
وی افزود: عربستان به لحاظ امنیتی، سیاسی و اقتصادی متضرر خواهد شد و نیروهایی که به خاطر زیاده خواهی سیاسی و تصفیه حساب های خود دست به دشمن دادند، به وطن خود خیانت کردند. برخی از قدرت ها راضی شدند برای ضرر رساندن به مردم یمن به ابزار دست دشمن تبدیل شوند.
الحوثی ادامه داد: ائتلاف دشمن اکنون در بن بست قرار دارد و دیگر نمی تواند اختلافات میان خود را کتمان کند.
رهبر جنبش انصار الله گفت: عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن کاملا مطیع و تسلیم عربستان است و عربستان هم مطیع و تسلیم آمریکا.
وی گفت: حضور نیروهای هادی در میدان نبرد صوری بود که با حمایت غرب صورت گرفت تا سرنوشت مردم یمن را به عدن به عنوان پایتخت موقت مرتبط کنند.
الحوثی تاکید کرد: قدرت های همسو با کشورهای متجاوز به یمن باید دست از سیاست فریب کاری بردارند و بدانند که مصلحت واقعی کشور ما در این است که مستقل باشد. ما از گروه های مزدور و دست نشانده می خواهیم که در معادلات خود تجدید نظر کنند و نیز از شورای انتقالی جنوب در عدن نیز می خواهیم که بابت دستاوردهایی که اخیرا به دست آوردند، خوشحال نباشند.

صدای ما صدای اقتدار و آزادی است
 رهبر انصار الله یمن ادامه داد: شورای انتقالی جنوب در عدن از خارج دستور می گیرد و ابزار دست بیگانگان است و به طور مستقل عمل نمی کند.
وی تاکید کرد: صدای ما صدای اقتدار، آزادی، عزت، وحدت، استقلال، همکاری و مشارکت است. ما باید همه عواملی که باعث مقاومت ما در برابر توطئه گران و متجاوزان می شوند، تقویت کنیم.
الحوثی گفت: ما باید فریب خوردگان و نه توطئه گران را بپذیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =