۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83440831
۰ نفر
 سفر مقام های ورزشی کره شمالی به توکیو لغو شد

پکن- ایرنا- به دنبال بالا گرفتن تنش ها در شبه جزیره کره، مقام های کره شمالی برنامه سفر خود به توکیو برای شرکت در سمیناری درباره بازی های المپیک تابستانی سال آینده را لغو کردند.

تلویزیون دولتی ژاپن روز شنبه گزارش کرد انتظار می رفت کره شمالی یک هیات سه نفره به سرپرستی «وُن کیل یو» معاون وزیر ورزش را به این سمینار که قرار است هفته آینده در توکیو برگزار شود، بفرستد.

کمیته المپیک ژاپن از این مناسبت استفاده خواهد کرد تا درباره مکان های برگزاری بازی ها و سایر تاسیسات مربوط به المپیک، اطلاعاتی را به کمیته های المپیک کشورها و منطقه های شرکت کننده در بازی های المپیک ارائه کند.

دولت ژاپن گفته است که به عنوان یک مورد مستثنی از تحریم های ژاپن که اساسا ورود اتباع کره شمالی به ژاپن را ممنوع کرده است، به هیات کره شمالی اجازه شرکت در این سمینار را خواهد داد.

منابع آگاه می گویند کره شمالی روز جمعه به ژاپن اطلاع داد که تصمیم به لغو این سفر گرفته است.

کره شمالی دلایل این لغو را ذکر نکرده است.

پیونگ یانگ روزهای گذشته در اعتراض به رزمایش های آمریکا و کره جنوبی چندین موشک به آب های نزدیک ژاپن شلیک کرده است.

با وجود اینکه مقام های کره شمالی در فهرست تحریم های ژاپن هستند توکیو پاییز سال گذشته نیز با ورود 'کیم ایل گوک' وزیر ورزش این کشور به ژاپن موافقت کرد به طوری که او توانست در اجلاس مربوط به المپیک شرکت کند.  

در سال ۲۰۱۷ نیز توکیو موافقت کرد ورزشکاران و مقام های مسئول ورزشی کره شمالی در بازی های آسیایی زمستانی ساپورو شرکت کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =