۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۰
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83440825
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی به بیش از سه هزار میلیارد ریال رسید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای طرح پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری، تاکنون سه هزار و ۴۸ میلیارد و ۴۶۴ میلیون ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است.

حسن عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین تسهیلات پرداخت شده در شهرستان کرمانشاه به میزان ۹۰۱ میلیارد و ۳۴۲ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: شهرستان های هرسین با ۲۵۸ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال و اسلام آبادغرب نیز با ۲۹۸ میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال تسهیلات دریافتی به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.

عزیزی تصریح کرد: کل تسهیلات عنوان شده به سه هزار و ۱۹۹ طرح پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: پرداخت بیش از سه هزار و ۴۸ میلیارد ریال باعث ایجاد پنج هزار و ۷۰۷ فرصت شغلی شده است.

وی ادامه داد: بیشترین فرصت شغلی در میان روستانشینان و عشایر شهرستان هرسین با یک هزار و ۲۱۲ مورد و سپس کرمانشاه با ۷۹۵ مورد ایجاد شده است.

عزیزی یادآوری کرد: گیلانغرب با ۶۵۶ فرصت شغلی، سنقروکلیایی با ۴۱۴ فرصت شغلی و صحنه با ۳۹۸ فرصت شغلی نیز در رده های سوم تا پنجم اشتغالزایی قرار دارند.

این مقام مسئول همچنین از انعقاد قرارداد با سه هزار و ۳۲۵ طرح از سوی بانک ها خبر داد و گفت: مبلغ مصوب شده برای پرداخت به این تعداد طرح سه هزار و ۵۳۲ میلیارد و ۷۳ میلیون ریال است.

وی در پایان گفت: پرداخت این مقدار تسهیلات می تواند بیش از پنج هزار فرصت شغلی دیگر در روستاهای استان ایجاد کند تا گام بلندی در راستای مبارزه با معضل بیکاری برداشته شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت نرخ بیکاری ان در بهار امسال ۱۴.۷ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

۷۴۵۸/۸۰۶۶

برچسب‌ها