جهانگیری مصوبه تخصیص اعتبار برای تملک اراضی سد سیمره را ابلاغ کرد

تهران- ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری مصوبه اختصاص ۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات وارده به اهالی روستاهای حاشیه مخزن سد و نیروگاه آبی سیمره در استان‌های ایلام و لرستان را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت،هیات وزیران در جلسه بیستم مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارتخانه‌های نیرو و کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص حداکثر مبلغ سه هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای تملک اراضی زراعی و باغی اهالی روستاهای حاشیه مخزن سد و نیروگاه آبی سیمره در استان‌های ایلام و لرستان (که مستغرق می‌شوند) به شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران با عنوان طرح نیروگاه آبی سیمره موافقت کرد.

بر اساس این تصمیم دولت، استانداری‌های مربوطه مکلفند ظرف مدت یک هفته از ابلاغ این مصوبه، امکان واگذاری اراضی جایگزین ملی و دولتی را به جای پرداخت خسارت، بررسی و به وزارت نیرو و سازمان برنامه اعلام کنند.

دستگاه اجرایی مربوطه موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی و حقوقی بر روند انجام تملک اراضی زراعی و باغات، گزارش عملکرد اعتبارات یادشده را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه ارسال کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =