۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۳
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83440690
۰ نفر

برچسب‌ها

گذر فرهنگ و هنر در کوهسنگی مشهد برپا شد

مشهد- ایرنا- نمایشگاهی با نام "گذر فرهنگ و هنر" به عنوان مکانی برای ارایه تولیدات هنری و فرهنگی هنرمندان به شهروندان با اتخاذ رویکرد ثروت آفرینی از طریق فرهنگ و هنر عصر شنبه در محل بوستان کوهسنگی مشهد برپا شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین توجه به طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی ابتکاری استاندار خراسان رضوی اجرای "طرح ملی گذر فرهنگ و هنر" وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان در مشهد اجرا شده است.

محمد استادی افزود: این طرح با هدف توسعه کسب و کارهای مرتبط با صنایع فرهنگی٬‌ زمینه سازی ارتباط مستقیم مردم یا مصرف کنندگان با تولیدکنندگان٬‌ رفع موانع اقتصادی و ساختاری بازار هنر٬‌ شناسایی و ایجاد شبکه ای از تولیدکنندگان فرهنگی و هنری و در نهایت کسب سرمایه به جای هزینه کردن سرمایه در الگوی مدیریت فرهنگی مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده خودکفایی در هنرها، خصوصا هنرهای تجسمی به سرعت شکل می گیرد و بر همین اساس "گذر فرهنگ و هنر" به دنبال ایجاد فرصتهای مناسب در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است.  بر همین اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گام نخست برگزاری گذرهای فصلی و موقت را در نقاط پرتجمع شهری استان برنامه ریزی کرده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: به همین منظور نمایشگاه گذر فرهنگ و هنر با هدف ارائه آثار هنری وابسته به صنایع فرهنگی شامل هنرهایی متنوع چون سفالگری ٬‌نقاشی٬‌ زیورآلات٬‌ کاشی٬‌ هنرهای مرتبط با چرم و پارچه٬ عروسک٬‌ کتاب٬ میناکاری و قلمزنی٬‌ چوب و موارد مشابه در محل بوستان کوهسنگی مشهد به عنوان یکی از مراکز مهم و محل تجمع شهروندان و زائرانتا ۳۰ مرداد ماه جاری برپا شده است.

وی افزود: در این چارچوب ۱۰۰ هنرمند از ۱۲ شهرستان خراسان رضوی در ۵۰ غرفه آثار خود را بدون واسطه به مردم عرضه می کنند و قیمتگذاری این آثار نیز توسط خود هنرمندان انجام گرفته است.

استادی توجه به سلیقه عمومی مردم و ارایه هنرهای کاربردی به معنای هنرهایی که در زندگی روزمره مردم نقش آفرین بوده و مورد استفاده قرار می گیرند،  ارتباط مستقیم مردم با تولیدکنندگان و هنرمندان و آشنایی آنها با محصولات هنری و فرایند تولیدشان، نشان دادن ظرفیت تولیدات هنری استان و ارزش اقتصادی آنها، برداشتن گامهایی برای تبدیل تولیدات بومی هنری استان به صنعت بزرگ فرهنگی خراسان رضوی برای بازارهای محلی٬‌ منطقه ای٬ ملی و بین المللی را از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد.

نمایشگاه گذر فرهنگ و هنر که با همکاری شهرداری مشهد، خانه هنرمندان و موسسه فرهنگی هنری نیک آرمان هشت خان برپا شده از ساعت ۱۹ تا ۲۳ طی پنج روز میزبان علاقه مندان به فرهنگ و هنر است.

۷۴۸۹/۱۸۵۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • اقتصاد هنر در دست مردم

    اقتصاد هنر در دست مردم

    مشهد - ایرنا - متولیان هنر معتقدند تا زمانی كه كالای هنری در سبد خرید خانوار قرار نگیرد و مردم…

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha