تضعیف دولت در کردستان تقویت نظام جمهوری اسلامی نیست
حسین فیروزی معاون امور هماهنگی استاندار کردستان

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امو اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: دوستداران نظام جمهوری اسلامی این اصل را بدانند و به آن توجه کنند که تضعیت دولت در کردستان تقویت نظام اسلامی نیست.

حسین فیروزی در واکنش به انتشار آمار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کشور در مورد فساد اداری در کردستان در برخی رسانههای استان روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کسانی که با تخریب مدیران و زیر سوال بردن خدمات دولت و نظام در زمین دشمن بازی می‌کنند هم متاثر از دشمن هستند و به اهداف آن کمک می‌کنند.

وی اضافه کرد: رسانه‌هایی بی‌خبر از منافع ملی و استانی خبرهایی با تیتر کردستان بالاترین فساد اداری در کشور دارد را منتشر می‌کنند که این خبر غیر واقعی و غیر مستند و ظلم آشکار به مردم استان است و چنین اعمالی خدمت به مردم،  نظام و کاری در راستای انقلابی گری نیست.

فیروزی افزود: تخریب فضای امید را در جامعه از بین می برد، سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی را مخدوش می کند بنابراین از رسانه ها می خو اهیم هوشیار باشند و بدانند کردستان در مسیر توسعه قرار گرفته است و باید به مردم امید داده و هوشمندانه دیده بان و هدایتگر توسعه باشند.

کردستان پرونده متوسطی هم در دستگاه قضایی ندارد

وی با تکذیب آمار بالای فساد اداری در کردستان اظهار داشت: به هیچ وجه کردستان در فساد اداری استان اول کشور نیست و وضعیت بسیار بهتری نسبت به دیگر استان‌های کشور دارد ضمن اینکه حتی یک پرونده متوسط در این زمینه هم در دستگاه قضایی ندارد.

وی تاکید کرد: مدیران خدوم و دلسوز با این شانتاژها دلسرد نشوند و انگیزه خود را از دست ندهند بلکه با تمام توان به کار خود ادامه دهند و مطمئن باشند مردم بهترین داوران برای  ارزیابی عملکردها هستند.

دستگاه‌های نظارتی با هرگونه فسادی برخورد کنند

معاون هماهنگی امو اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: از همه دستگاه‌های نظارتی مصرانه درخواست می‌کنیم با هر پدیده و مفسده اقتصادی و اداری در این استان با شدت و حدت برخورد کنند و اغماضی در این زمینه صورت نگیرد.

وی اضافه کرد: استانداری کردستان هم همین رویه را (نظارت مستمر) در پیش می‌گیرد و نظارت‌ها با دقت ادامه می‌یابد و به همگان اطمینان می‌دهیم هر مفسده اداری برخورد جدی خواهد شد.

فیروزی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن شاخص‌های آماری خاص برای بررسی میزان فساد اداری افزود:‌ با توجه به اطلاعات دقیق دستگاه‌های نظارتی، تعداد پرونده‌های تشکیل شده، در حال رسیدگی، مختومه و منجر به صدور حکم در دستگاه‌های نظارتی و قضایی نمی‌توان کردستان را از نظر فساد اداری در مرتبه بالایی دانست و دادن چنین اطلاعات غیر واقعی به مردم ظلم به کشور است.

منشا خبر فساد اداری در کردستان یک نظرسنجی از ۳۹ نفر بود              

معاون امور هماهنگی اقتصادی و پشتیبانی استاندار کردستان اظهار داشت: منشا خبر فساد اداری در کردستان یک نظرسنجی از ۳۹ نفر بوده که شاخص‌های لازم هم در آن نادیده گرفته شده است.

وی اضافه کرد:‌ در این نظرسنجی این افراد معتقد بودند که مهمترین عوامل و موانع پیش روی فضای کسب و کار در کردستان عدم ثبات قیمت‌ها و عدم ثبات مقررات اقتصادی و در مرتبه سوم سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری است که قابل استناد نیست.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =