ابتکار: از طرح‌های اشتغال زنان روستایی حمایت ویژه می‌کنیم

ایرنا- اردبیل- معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: به منظور افزایش سطح درآمد خانوار و ایجاد اشتغال پایدار، از همه طرح‌های اشتغال زنان روستایی بصورت ویژه حمایت می‌کنیم.

معصومه ابتکار روز شنبه در بازدید از یک کارگاه فرشبافی با ۱۶ نفر اشتغال در روستای حمل‌آباد اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در همین راستا معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری از صندوق‌های اعتباری ایجاد مشاغل روستایی به طور خاص حمایت می‌کند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه دولت تسهیلات خوبی برای زنان روستایی فراهم کرده و همچنین حمایت‌های لازم برای آموزش و مهارت‌آموزی در سطح روستاها صورت می‌گیرد.

ابتکار اضافه کرد: طرح‌های حمایتی دولت موجب شده که مشاغل پایدار و موفق در سطح روستاها ایجاد شود و این امر بسیار امیدآفرین است.

وی با اشاره به نقش مهم سیاست‌های حمایتی و تسهیلات دولت در زمینه اشتغال زنان روستایی بیان کرد: زنان روستایی هم اکنون در رشته‌های مختلف تخصصی از جمله در زمینه فرش و گلیم و تولیدات کشاورزی محصولات روستایی فعالیت‌های خوبی را شروع کرده اند که باید هم سیاست‌های حمایتی دولت و هم فعالیت شغلی زنان خانه‌دار روستایی ادامه یابد.

معاون رئیس‌جمهوری صندوق‌های اعتباری خرد مشاغل خانگی زنان روستایی را جزو موفق‌ترین سازوکارهای اشتغال در کشور عنوان کرد و ادامه داد: زنان روستایی در محل زندگی خود باید از حمایت‌ها، تسهیلات و خدمات آموزشی لازم برخوردار شوند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون طرحی برای مهارت‌افزایی زنان روستایی در تولید محصولات استاندارد و سالم و بدون استفاده از سم و کود در حال اجراست که باید استمرار پیدا کند.

او تاکید کرد: برای اشتغال زنان و دختران روستایی دارای تحصیلات دانشگاهی توجه خاصی داریم چرا که دختران روستایی علاقه‌مند هستند که در رشته‌های مرتبط با تحصیلات خود مشغول کار شوند.

ابتکار  همچنین گفت: تسهیلات و حمایت‌های دولت به مشاغل زنان و دختران تحصیل کرده روستایی هم توجه دارد چرا که امروزه استارآپ‌های روستایی و فناوری‌های نوین و مهارت‌هایی مثل خدمات بهداشتی و بوم‌گردی در روستاها بسیار مورد نیاز است.

وی افزود: امیدواریم که با ادامه طرح‌ها و سیاست‌های حمایتی دولت شاهد تحولات خوب در حوزه اشتغال روستاها و مهاجرت معکوس کسانی که در حاشیه شهرها در شرایط سخت زندگی می‌کنند، باشیم.

وی در خصوص سفر خود به اردبیل نیز گفت: با مشاهده فعالیت چشمگیر زنان روستایی در ایجاد مشاغل خانگی پایدار در اردبیل بر موفق بودن طرح ها و تسهیلات دولت برای ایجاد شغل در روستاها امیدوار شدم.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار معاون رئیسجمهوری در امور زنان و خانواده روز شنبه برای انجام چند بازدید، شرکت در یک کارگاه آموزشی و نیز حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان، وارد اردبیل شد.

ابتکار در جریان این سفر از چند کارگاه اشتغال زنان در روستاهای اردبیل بازدید کرده و در یک کارگاه آموزشی مربوط به بانوان در سالن جهان پهلوان حسین رضازاده اردبیل حضور می‌یابد.

وی در ادامه سفر امروز با حضور در شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل، فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه زنان و اشتغال بانوان را بررسی می‌کند.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان همچنین به عنوان نماینده دولت در همایش تجلیل از آزادگان و جشن سالروز بازگشت آزادگان سرفراز به استان شرکت خواهد کرد.

۱۶۰۹/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =