۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 83440381
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ هزار تن به ظرفیت ذخیره گندم در کردستان اضافه می‌شود

سنندج - ایرنا - تعاون روستایی کردستان سعی دارد تا پایان سال زراعی آینده با احداث چهار سیلوی ذخیره گندم ۷۰ هزار تُن به ظرفیت ذخیره این محصول در این استان اضافه کند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سازمان احداث ۱۴ سیلو در نقاط مختلف استان را در دستور کار خود قرار داده که هم اکنون یک مورد آن در دست ساخت است و سه مورد نیز اعتبار مصوب دارد و در انتظار ابلاغ برای آغاز عملیات اجرایی آنها هستیم.

پیمان اسکندری افزود: این سیلوها شامل سیلوی روستای وزیر دیواندره با ۲۰ هزار تُن ظرفیت با پیشرفت ۳۰ درصد و سیلوهای صاحب و گل‌تپه هر کدام به ظرفیت ۱۵ هزار تُن هستند ضمن اینکه ساخت سیلوی ۲۰ هزار تُنی تراجان سقز نیز به مناقصه رفته است.

وی اضافه کرد: سیلوی روستای وزیر دیواندره امسال ۲۵ میلیارد ریال اعتبار گرفته و ابلاغ اعتبار سه سیلوی دیگر نیز در دست پیگیری است که پیش بینی می شود با تامین اعتبار برای آنها،  امسال احداث این طرح ها در دستور کار قرار گیرد.

اسکندری یادآور شد: این سیلوها به صورت مکانیزه احداث می‌شوند و سعی خواهد شد در حدود ۹۰ درصد از فعالیت های آن از جمله هوادهی، تخلیه و بارگیری گندم دخالت دست در آن حذف شود.

وی گفت: سازمان تعاون روستایی در نظر دارد برای سهولت در خرید گندم هنگام برداشت محصول، انبار موقت محصول جهت افزایشی کیفی، افزایش حق سهام روستاییان در شرکت های تعاونی و ایجاد اشتغال در بین جامعه روستایی این سیلوها را احدث کند.

اسکندری افزود: این سازمان اعتبارات مورد نیاز سیلوها را از محل منابع شرکت های تعاونی سازمان و تسهیلات بانکی دولت تامین می‌کند.

هم اکنون سیلوها و انبارهای استان ظرفیت ذخیره ۵۰۰ هزار تن گندم را دارند که این میزان شامل ۱۲۰ هزار تن در انبارها و سیلوهای مسقف و ۳۸۰ هزار تن نیز در انبارهای رو باز است.

۳۰۳۴/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =