۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83440352
۱ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۷۰ درصدی سهمیه آرد نانوایی‌های خراسان‌شمالی

بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان‌شمالی گفت: با توجه به مشکل ایجاد صف و شلوغی در نانوایی‌ها، سهمیه آرد در ۷۰ باب نانوایی این استان برای پاسخ به نیاز، افزایش یافته است.

سیدجلال موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از علت های ایجاد صف در نانوایی ها، افزایش میزان تقاضا در این فصل است که برای مدیریت این وضعیت، سهمیه آرد ۷۰ باب نانوایی در مسیر جاده اصلی در شهرها و روستاهای استان افزایش یافته است.  

وی بدون اشاره به میزان افزایش سهمیه آرد در این نانوایی ها با بیان اینکه یکی از علت های افزایش میزان تقاضای نان، حضور مسافران و گردشگران در شهرها و روستاها است افزود: سهم آرد نانوایی ها کاهش نیافته است و مشکلی در این باره ایجاد نشده، اما تقاضا برای این محصول افزایش یافته که بازار را تا حدی با مشکل روبه رو کرده است.  

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه شلوغی نانوایی ها بیشتر در شیروان و بجنورد مشاهده شده گفت: یکی دیگر از علت های ایجاد صف، عرضه آرد در خارج از شبکه است و متاسفانه آردهای تحویلی به نانوایی ها، بعضا به پخت نان نمی رسد که باید نظارت ها در این باره بیشتر شود.  

موسوی افزود: با افزایش میزان تقاضا، نانواها سهمیه آرد را پیش‌خور کرده اند و پیش از سر رسیدن ماه، سهم آن ماه را پخت کرده و اکنون با کمبود آرد روبه رو شده اند و بعضا هم آرد را خارج از شبکه، به مصرف رسانده و فروخته اند.  

وی خاطرنشان کرد: افزایش میزان ساعت کار برخی از نانواها از دیگر راهکارهایی است که برای حل مشکل ایجاد شده در بازار نان استان اتخاذ شده است.  

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان‌شمالی گفت: برای پاسخ به تامین به موقع آرد هم، کارخانه های آرد استان را مکلف کرده ایم که میزان تولید آرد را افزایش دهند تا بتوانیم نیاز استان به این محصول را پاسخگو باشیم.  

اکنون ۶ کارخانه آرد و یکهزار و ۱۱۲ واحد نانوایی یارانه پز و حدود ۳۰۰ واحد آزاد پز در خراسان شمالی دایر است و ماهیانه بطور میانگین هفت هزار تن آرد بین واحدهای نانوایی یارانه ای این استان توزیع می شود.  

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزاز است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می کنند، این استان بیشترین شاغل در بخش کشاورزی را دارد.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =