۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83440319
۰ نفر
وزیر دفاع روسیه: مسکو از کاراکاس در مقابل اقدامات آمریکا حمایت می کند

مسکو - ایرنا - وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که کشورش از تلاش های ونزوئلا برای اجرای سیاست خارجی مستقل و مقابله با تلاش های آمریکا برای تغییر حکومت قانونی این کشور حمایت و دفاع می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از وزارت دفاع روسیه، سرگئی شایگو در دیدار با ولادیمیر پادرینو در مسکو با بیان اینکه به دقت رویدادهای ونزوئلا را پیگیری می کنیم، اظهار کرد: شاهد فشارهای بی سابقه واشنگتن برای بی ثبات کردن اوضاع در کاراکاس هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه اقدامات دولت ونزوئلا، طرح های آمریکا برای برپایی اعتراض های عمومی در این کشور و ایجاد تفرقه در جامعه ونزوئلا تحت پوشش ارسال کمک های انسانی شکست خورده است؛ ما معتقدیم که فقط مردم ونزوئلا حق تعیین سرنوشت خود را دارند.
شایگو افزود: مداخله خارجی بویژه در شرایط پرتنش کنونی را غیر قابل قبول می دانیم ضمن اینکه نیروهای مسلح ونزوئلا ضامن حفظ نظام سیاسی کشور و تمامیت ارضی آن هستند.
ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا نیز گفت: آمریکا گستاخانه قوانین بین المللی را نقض می کند و سعی دارد دولت قانونی ونزوئلا را سرنگون کند.
وی افزود: ما واقعا در شرایط کنونی بخاطر اقدامات آمریکا که قوانین بین المللی را نقض می کند، در اوضاع پیچیده ای قرار گرفته ایم.
پادرینو خاطرنشان کرد که ونزوئلا در این عرصه موضع سرسختانه ای را اتخاذ کرده و به مبارزه ادامه می دهد.
وی با ابلاغ سلام گرم نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا به رئیس جمهوری روسیه همچنین به شرکت شماری از نظامیان ونزوئلا در بازیهای ارتش های جهان در روسیه اشاره و از مسکو بخاطر این مشارکت قدردانی کرد.
در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد و خود را در خیابان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.
دولت آمریکا و شماری از متحدان این کشور از رئیس جمهوری خودخوانده در ونزوئلا حمایت کرده و تمام تلاش های خود را برای ایجاد مشکلات برای دولت ونزوئلا ازجمله با تحریم های اقتصاد و مالی و توقیف دارایی های آن بکار گرفته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =