پهپادهای انصارالله یمن بزرگترین مخزن نفتی عربستان را هدف قرار دادند

تهران-ایرنا- ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به حملات اخیر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، با ۱۰ پهپاد میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) را هدف حمله قرار دادند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز شنبه اعلام کرد که این نیروها با ۱۰ پهپاد میدان و پالایشگاه الشیبه وابسته به شرکت آرامکو را در شرق عربستان هدف حمله قرار دادند.

میدان و پالایشگاه مذکور بزرگترین مخزن نفتی عربستان با ظرفیت یک میلیارد بشکه نفت است.

سریع تأکید کرد که از کلیه شرکت ها و شهروندان عربستانی می خواهیم که به کلی از مواضع و نقاط حیاتی عربستان دور شوند.

یگان موشکی ارتش یمن جمعه شب با یک فروند موشک «زلزال ۱» مواضع نظامیان سعودی را در استان عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد.

یگان پهپادی یمن در سه ماه گذشته، ۵۰ عملیات علیه مقرهای نظامی، پایگاه‌ها و تأسیسات دشمن انجام داده که از جمله ۱۶ مورد آن به فرودگاه أبها، ۱۴ مورد به فرودگاه جیزان، ۱۱ مورد به فرودگاه نجران و ۹ مورد نیز به پایگاه خمیس مشیط بوده است.

همچنین در ماه جولای (تیر)، ۲۳ عملیات توسط یگان پهپادی یمن انجام شده که ۱۸ مورد آن با موشک «قاصف ۲» به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی عربستان بوده است.

امارات متحده عربی یکی از متحدان و اعضای اصلی ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان بوده است اما شواهد و تحرکات نیروهای این کشور، نشان می دهد که به تدریج در صدد خروج از این ائتلاف است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha