۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83440270
۰ نفر

برچسب‌ها

حجاج خراسانی از ۳۱ مرداد به مشهد باز می گردند

مشهد- ایرنا- نخستین پرواز بازگشت حجاج خراسانی حج تمتع امسال از سرزمین وحی روز ۳۱ مرداد ماه جاری در فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد به زمین می نشیند.

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: امسال ۱۲ هزار زائر از استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی در قالب ۷۹ کاروان به همراه ۲۱۶ هزار کیلوگرم بار از این فرودگاه عازم آیین حج تمتع در عربستان شدند.  
محمدباقر قاسم زاده افزود: با اتمام آیین حج تمتع پروازهای بازگشت حجاج خراسانی به فرودگاه مشهد از ۳۱ مرداد جاری ماه آغاز و تا هفدهمین روز شهریور ماه آتی ادامه خواهد داشت.  
وی بر آمادگی کامل فرودگاه مشهد در مدیریت عملیات بازگشت زائران تاکید و بیان کرد: کارگروه ویژه حج تمتع در اداره کل فرودگاههای خراسان رضوی نیز بطور مستمر بر عملکرد عوامل دست اندرکار این عملیات نظارت دارد.  

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی ادامه داد: در همین چارچوب "مدیریت ترافیک پروازی مبادی ورودی و خروجی، افزایش دستگاهها و گیتهای بازرسی، جانمایی علایم، تابلوهای راهنما و بنرهای اطلاع رسانی در مسیر دسترسی فرودگاه و پایانه حجاج،  ساماندهی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه مشهد و افزایش خدمات رفاهی" از اقدامات صورت گرفته برای عملیات بازگشت حجاج تمتع سال ۱۳۹۸ در فرودگاه بین المللی مشهد هستند.
پارسال ۱۲ هزار زائر در قالب ۸۰ کاروان از طریق فرودگاه مشهد عازم سرزمین وحی شده بودند.  
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.
۷۵۰۵/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =