۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1176
کد خبر: 83440266
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان ۲ پرواز فرودگاه زابل را لغو کرد

زاهدان - ایرنا - مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: ۲ پرواز ظهر امروز/ شنبه/ مشهد - زابل - مشهد و ایرانشهر- زابل - تهران، به دلیل کاهش دید ناشی از توفان گرد و خاک در منطقه سیستان لغو شد.

حمید رضا پارسا روز شنبه در اینباره اظهار داشت: پرواز ۱۲۶۶ شرکت هواپیمایی قشم ایر و ۱۰۸۴ پرواز ماهان در مسیرهای مشهد - زابل - مشهد و ایرانشهر - زابل - تهران به دلیل توفان، گرد و خاک و کاهش دید افقی در فرودگاه زابل باطل شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۳۶۸ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان گرد و خاک هفته گذشته روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.

وی ادامه داد: ۹۵ نفر از این افراد بستری و ۲۷۳ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت توفان گرد و خاک در هفته گذشته به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی بیان کرد: با افزایش سرعت توفان گرد و خاک میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان هفته گذشته به ۱۶ برابر حدمجاز رسید.

سیستان با پنج شهرستان هیرمند، زابل، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

۹۹۱۴**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =