۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83440246
۰ نفر

برچسب‌ها

اهداف دانشگاهها بدون درآمد اختصاصی تحقق نمی یابد

گناباد- ایرنا- معاون اداره کل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باید به سوی کسب درآمد اختصاصی برای تکمیل اعتبار مورد نیاز خود پیش بروند و بدون این درآمدها اهداف آنها تحقق نمی یابد.

به گزارش ایرنا، فریبا خالقی سروش روز شنبه در گردهمایی مدیران بودجه و تشکیلات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پارکهای علم و فناوری منطقه ۹ کشور در گناباد افزود: ما برای استفاده از منابع دولتی در اجرای طرحهای دانشگاه ها از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم ولی متصدیان آنها باید با تعریف خاص و مطابق ضوابط درآمدزایی اختصاصی برای تامین اعتبارات مورد نیاز طرحها و برنامه های خود اقدام کنند. 

وی اظهار داشت: برای توزیع بهینه اعتبارات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مدل توزیع اعتبارات آنها تعیین شده تا بتوان در آینده نزدیک اعتبارات این مراکز را به صورت علمی و به دور از چانه زنی ها پیگیری و محقق کرد.

وی گفت: با توجه به عضویت ایران در بانک توسعه اسلامی دریافت تسهیلات از این بانک می تواند به روند اجرای طرحهای دانشگاهی سرعت بخشد و برخی از دانشگاهها هم از این تسهیلات استفاده کرده اند.

دکتر حسین نجاری رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد هم با اشاره به ظرفیتهای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و نیروهای متخصص و توانمند دانشگاهی این شهرستان گفت:  اهمیت به نیروی انسانی به خصوص متخصص، زیربنای توسعه و رونق اقتصادی است و باید از این ظرفیت برای مقابله با تبعات جنگ اقتصادی و تحریم های دشمنان بهره گرفت.

یاسر اسماعیلیان معاون اداری و مالی مجتمع آموزش عالی گناباد نیز گفت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برای کاهش مشکلات خود مجبور به حرکت به سوی دانشگاههای نسل سه و چهار و حرکت به سوی افزایش سهم درآمدهای اختصاصی هستند و ارتباط دانشگاه با صنعت بستر تحقق این امر را هموار می کند و همه دانشگاهها باید در روند توسعه منطقه نقش آفرین باشند.

گردهمایی مدیران بودجه و تشکیلات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پارکهای علمی و فناوری منطقه ۹ کشور شامل استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان به مدت یک روز به میزبانی مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد.

مجتمع آموزش عالی گناباد زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای حدود سه هزار دانشجو در ۲۲ رشته دانشگاهی با ۳۱ عضو هیات علمی است و توان افزایش دانشجویان آن نیز تا سقف پنج هزار نفر وجود دارد.
۱۲ هزار دانشجو در ۱۲ دانشگاه و مرکز آموزش عالی شهرستان گناباد مشغول تحصیل هستند.
شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۲۰۹۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =