۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83440243
۰ نفر

برچسب‌ها

قدم‌ها برای توسعه کارآفرینی در کشور، کوچک است

زنجان - ایرنا - عضو شورای مرکزی کانون های کارآفرینی کشور گفت: برای توسعه کارآفرینی در کشور حرکت هایی انجام می شود ولی قدم ها در این مسیر، کوچک است.

 صمد یوسفی اصل روز شنبه در جمع خبرنگاران به ضرورت حرکت به سمت تولید دانش بنیان و صادارت محور تاکید کرد و افزود: صادرات مواد خام هنر نیست و باید کاری کنیم تا ثمره تولید واقعی کشور به دیگر کشورها صادر شود.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز برد تولید واقعی ما بیشتر از کشورهای عراق و افغانستان نیست، بنابراین برای توسعه صادارت گسترده، نیازمند برنامه و عزم جدی هسنیم. 

یوسفی اصل اظهار داشت: با وجود چالش ها و مشکلات متعددی که در حوزه تولید در کشور وجود دارد، فعالان این عرصه با وجود به صرفه نبودن فعالیت اقتصادی در تولید، فقط از روی عشق و علاقه خود در این عرصه حضور دارند. 

رئیس کانون کارآفرینان استان زنجان خاطرنشان کرد: اغلب مدیران دولتی با مطرح شدن مفاهیمی همچون "کارآفرینی" و "اقتصاد دانش بینان" طی چند سال اخیر، به جای اقدام های موثر و عملیاتی، بیشتر روی این واژه ها مانور و نمایش داده اند. 

یوسفی اصل با بیان اینکه کانون کارآفرینان استان زنجان به مدت ۶ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: شناسایی کارآفرینان، تجلیل از فعالان اقتصادی و تولیدی در جشنواره سالانه کارآفرینان برتر، برگزاری دوره های مختلف، تسهیل گری در ارتباط بین کارآفرینان با سرمایه گذاران و دستگاههای اجرایی، تلاش برای ارتباط هر چه بیشتر با دانشگاهها، تمهیدات برای تجاری سازی ایده ها، اجرای دوره های آموزش کارآفرینی برای دانش آموزان و تولید برنامه های تلویزیونی با همکاری صدا و سیما برای معرفی کارآفرینان برتر، از جمله اقدامات و فعالیت های این کانون است.

وی اظهار داشت: استان زنجان از حیث شاخص های مرتبط باکارآفرینی جزو پنج استان نخست در کشور است.

عضو شورای مرکزی کانون های کارآفرینی کشور با بیان اینکه بخش خصوصی و غیر دولتی در حوزه کارآفرینی کارهای بزرگی در کشور انجام داده است، گفت: متاسفانه دولت در این حوزه اقدامات و حرکت قابل توجهی از خودنشان نداده است.

یوسفی اصل در بخش دیگری از سخنان خود، به چالش های خبرنگاران و فعالیت رسانه ها اشاره کرد و گفت: امیدوارم خبرنگاران در جایگاه واقعی خودشان قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که خبرنگاران از جهت مالی و معیشتی دچار مشکل باشند، این موضوع باعث پایین آمدن کیفیت کار رسانه ای نیز می شود.

۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =