۲۲ آزاده جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان تجلیل شدند

زاهدان- ایرنا- ۲۲ آزاده سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان امروز/شنبه/ به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به مهین اسلامی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: پایداری ،استقامت و شکیبایی اسرای ایرانی در مقابل سخت‌ترین شکنجه‌های دوران اسارت در دست دژخیمان صدامی بی‌‍نظیر و درس بزرگی برای ادامه مقاومت ملت ایران در مقابل مشکلات است.

غلام‌حیدر زورقی آزادگان را شهدای زنده نامید و افزود: ایثارگری و رشادت جهادگران در دوران دفاع مقدس به گونه‌ای رقم خورد که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با افتخار لقب سنگرسازان بی سنگر نام گرفتند.

وی تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ۲۲ آزاده، ۶۰ شهید، ۱۲۶ جانباز و چهار هزار و ۶۱۴ رزمنده در دوران دفاع مقدس و سازندگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش ایرنا ۲۶ مرداد سالروز عجین‌ شدن اشک و لبخندها و پیوند دهنده لحظات به یادماندنی پایان انتظار یعقوب‌ها برای وصال یوسف‌هایی است که هم‌چون پرستوهای عاشق از قفس رنج اسارت رژیم جنایت‌کار صدام با عزت و سربلندی آزاد شدند.

۲۶ مرداد ۱۳۶۹؛ این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت نخستین مبادله اسرا میان دو کشور ایران و عراق به روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی ثبت شده است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =