۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83440104
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار کاراته‌کاهای بیمه شده در خراسان جنوبی کم است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۶۰۰ ورزشکار بیمه شده رشته کاراته در استان داریم که این عدد کم است و انتظار می‌رود این رشته ورزشی بیشتر توسعه یابد.

حسن عزیزی یک هفته پس از معرفی خود به این سمت، امروز (شنبه) در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات کاراته خراسان جنوبی افزود: هیات کاراته استان باید در نظام آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری و کاراته در مدارس توسعه پیدا کند. 

وی گفت: از ظرفیت آموزش عالی نیز می توان برای تریبت مریبان کاراته استفاده کرد. 

وی با بیان اینکه کاراته استان بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و اخلاق‌مداری است افزود: با توجه به اینکه مدیری جوان برای هیات انتخاب شد، انتظار است فضای جدید به سمت توسعه ورزش کاراته پیش برود. 

عزیزی بیان کرد: در کنار ورزش قهرمانی باید به توسعه ورزش همگانی نیز توجه کرد که یکی از بسترهای این توسعه فضایل اخلاق ورزشی است. 

وی با تاکید بر اینکه اخلاق مداری سرلوحه کار هیات‌ها قرار گیرد ادامه داد: در گذشته نگاه کلان به مباحث کاراته معطوف نبود اما این ورزش در استان ظرفیت‌های بیشماری دارد که می‌توان به کمک پیشکسوتان و علاقه‌مندان در افق ۱۴۰۰ افراد با استعداد را به اردوهای تیم ملی معرفی کرد. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به ۲۸ میلیون تومان کمک مالی برای اعزام تیم‌های کاراته در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این اعزام‌ها منجر به کسب مدال‌های متعدد شد که نشان می‌دهد ظرفیت‌های بالایی در این رشته وجود دارد اما به شکوفایی نرسیده است. 

وی بر هماهنگی بین صاحب سبک‌ها در رشته کاراته تاکید کرد و افزود: المپیاد ورزشی استعدادهای برتر نیز امسال دومین سال متوالی در حال برگزاری است که تاکنون ۳۷ هیات ورزشی استان با ۹۶ رشته در دو بخش دختران  و پسران اعزام شده‌اند. 

عزیزی با اشاره به گروه سنی این اعزام که بین ۱۳ تا ۱۶ سال بوده است گفت: وزارت ورزش و جوانان با سرمایه گذاری فضای رشد همه استان‌ها را در این المپیادها فراهم کرده که انتظار م‌ رود هیات کاراته به استفاده از این فرصت جایگاه خود را در استان ارتقا دهد.

در این نشست محمدعلی بخشی از بین ۲ نامزد دیگر با کسب هشت رای به عنوان رئیس هیات کاراته خراسان جنوبی انتخاب شد. 

بخشی کارشناس ارشد تربیت بدنی است که عضویت در تیم ملی کاراته، کسب چند مدال کشوری و فعالیت بخش‌های داوری و مربی‌گری را در کارنامه ورزشی خود دارد. 

توجه به آموزش، کلاس‌های دانش افزایی، آماده سازی تیم ها برای المپیاد استعدادهای برتر ، ارتقای سطح فنی و ... از محورهای اصلی فعالیت‌های او خواهد بود. 

۹۸۹۳*۳۰۲۸
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =