۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83440094
۰ نفر
مرکل به مجارستان و ایسلند می رود

تهران - ایرنا - صدراعظم آلمان در نخستین سفر خارجی خود پس از پایان تعطیلات تابستانی به مجارستان و ایسلند می رود.

خبرگزاری آلمانی «د.پ.آ» گزارش داد که مجارستان و ایسلند نخستین مقصد «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سفر هفته آینده وی خواهند بود.
مرکل که به تازگی با پایان تعطیلات تابستانی دولت، در محل کار حاضر شده در نخستین سفر خارجی خود روز دوشنبه هفته جاری به مجارستان رفته و با «ویکتور اوربان» نخست وزیر این کشور دیدار می کند.

به نوشته رسانه ها، پس از پایان تعطیلات تابستانی، آنگلا مرکل باید با چندین مشکل مختلف دست و پنجه نرم کند.

جنگ سوریه، جنگ داخلی در اوکراین و پیامدهای کودتای نافرجام اخیر در ترکیه همگی از مواردی هستند که نه تنها طی مدت غیبت وی بهبود نیافته اند، بلکه تشدید نیز شده اند.
بر این اساس سخنرانی در کلیسای لوتری «سوپورن» و گفت وگوهای جامع در مورد مناسبات دوجانبه، اروپا و سیاست خارجی با مقامات مجارستان از جمله برنامه های صدراعظم آلمان در این کشور خواهد بود.
وی همچنین در پارک ملی «تینگ ویلر» ایسلند با «کاترین یاکوبسدوتیر» نخست وزیر مجارستان دیدار و گفت وگو می کند.

این پارک به‌ خاطر اهمیت تاریخی، فرهنگی و زمین‌ شناسی یکی از محبوب ترین مقصد توریستی در ایسلند به‌ شمار رفته و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
به گفته «اشتفان زایبرت» سخنگوی دفتر صدراعظم آلمان، وی روز سه شنبه هفته جاری با حضور در ضیافت ناهار کاری با روسای کشورهای اسکاندیناوی (دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) در خصوص مسائل اروپا و تحولات بین المللی به گفت وگو می نشیند.

آنگلا مرکل روز چهارشنبه اعلام کرد که موضوع ماموریت دریایی اروپا در تنگه هرمز در جریان جلسات غیررسمی وزیران دفاع و امور خارجه اروپا در فنلاند در اواخر ماه جاری میلادی، بار دیگر مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی پس از دیدار با «گیتاناس نوسدا» رئیس جمهوری لیتوانی که سرگرم بازدید از آلمان است، در یک کنفرانس خبری در برلین گفت: گمان می کنم که در مورد مساله ماموریت اروپایی بار دیگر در آنجا (فنلاند) گفت وگو خواهد شد، زیرا این بحث تاکنون در هیچ کجا انجام نشده و معتقدم که ریاست جمهوری فنلاند، نقشی هماهنگ کننده در مورد این موضوع ایفا خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =