دشمنان با سیاه‌نمایی بدنبال ضربه زدن به آرمان‌های انقلاب هستند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دشمنان نظام در شرایط کنونی کشور، مشکلات اقتصادی و تحریم ها، با سیاه‌نمایی بدنبال ضربه زدن به نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

حسین خوش اقبال روز شنبه در اولین جلسه شورای اطلاع رسانی استان کردستان اظهار داشت: بد بین کردن مردم نسبت به مسئولان و خدمات نظام از دیگر اهدافی است که دشمنان در شرایط کنونی دنبال می‌کنند.
وی با بیان اینکه باید در مقابل این هجمه های دشمن هوشیار باشیم، افزود: افزایش رضایت مندی مردم در جامعه با بیان خدمات و عملکردها از مهمترین وظایف و مسئولیت های مسئولان دولت و نظام است که باید این مهم در جامعه نمود عینی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تاکید بر تشکیل منظم جلسات شورای اطلاع رسانی استان اضافه کرد: لازم است فضا برای اطلاع رسانی مناسب از طریق اهالی رسانه و مطبوعات توسط مدیران اجرایی فراهم شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز با اشاره به توطئه های دشمنان در جامعه اظهار داشت: در حال حاضر کشور در شرایط جنگ اقتصادی تمام عیار با دشمن قرار دارد و مهمترین مساله ای که بشدت توسط دشمن دنبال می شود، ناامید کردن مردم است.
بهرام نصراللهی زاده پاسخگویی به موقع به مردم و اطلاع رسانی درست را از وظایف شورای اطلاع رسانی دانست و افزود: عدم اطلاع رسانی صحیح و عدم شناخت مردم از خدمات ارائه شده توسط دولت از جمله مسائلی است که به دشمن در رسیدن به اهدافش کمک می‌کند.
دبیر شورای اطلاع رسانی استان کردستان نیز با اشاره به روند آیین نامه این شورا گفت: شورای اطلاع رسانی بنا به ضرورت در راستای مصوبه هیات وزیران و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور سیاستگذاری در امور فرهنگی، اجتماعی، دینی و اخلاقی در این حوزه تشکیل شده است.
جلال قلعه شاخانی نقش آفرینی در عرصه مدیریت افکارعمومی در چارچوب سیاست‌های کلی کشور، تدوین و ترسیم جهت گیری اطلاع رسانی، انعکاس شفاف و عملکردها، تشکیل اتاق‌های فکر متناسب با وظایف و ماموریت‌های شورا و تعیین خط مشی و راهبردهای لازم برای هدایت افکار عمومی را از مهمترین وظایف شورای اطلاع رسانی اعلام کرد.
وی با بیان اینکه ریاست این شورا در گذشته بر عهده رییس جمهور و در استان ها بر عهده استاندار بود، افزود: با بازنگری در آیین نامه جدید این شورا، ریاست شورای اطلاع رسانی در استان ها بر عهده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و دبیری آن به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی در فعالیت های رسانه ای و تبلیغی موظف به رعایت سیاست ها و خط مشی های ابلاغی شورای اطلاع رسانی استان هستند.

وی اظهار داشت: حفظ آرامش روانی جامعه، جلب مشارکت مردم، انتشار به هنگام اخبار و پاسخگویی به شبهات و شایعات از دیگر وظایفی است که اعضای این شورا موظف به انجام آن هستند.

قلعه شاخانی از آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری جلسات منظم و هفتگی در جهت اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم خبر داد و یادآور شد: این مهم می تواند در قالب نشست های خبری از عملکرد دستگاه های اجرایی و دولتی و پاسخ به سوالات خبرنگاران نمود پیدا کند.
ترکیب جدید اعضای شورای اطلاع رسانی دولت در استان شامل معاون سیاسی و امنیتی استاندار(رئیس شورا)، ‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان (دبیر شورا)، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ‌ مدیرکل اطلاعات استان، ‌ مدیر کل صدا و سیمای استان، ‌ مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان، مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، ‌ رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان، ‌ مدیر روابط عمومی استانداری و سه صاحبنظر به انتخاب رئیس شورا است.
۷۳۴۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =