۲۵۰ سیستان و بلوچستانی در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور حضور دارند

زاهدان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۲۵۰ نفر از روستاییان و عشایر استان در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور حضور یافتند.

آرش جمال‌زهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه از ۲۴ تا ۲۷ مرداد در تهران درحال برگزاری است که روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در قالب ۲۰ غرفه که نماد ظرفیت‌های ۲۰ شهرستان استان است حضور فعال دارند.

وی ادامه داد: همچنین نواختن موسیقی محلی سیستان و بلوچستان توسط هفت گروه هنرمندان و نمایش گاندو تمساح پوزه کوتاه استان در آکواریوم به همراه ۲ نفر شتر از جذابیت‌های استان است که در این نمایشگاه به معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان پخت غذاهای محلی، برپایی سیاه چادر و ارائه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و دریانوردی را از دیگر برنامه‌های ارائه شده استان در این نمایشگاه ذکر کرد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان روستایی‌ترین استان کشور دارای ظرفیت‌های فراوان اقتصادی است بطوریکه بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن از مجموع ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت این استان یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۳۲ نفر یعنی بیش از ۵۱ درصد در نقاط روستایی ساکن هستند.
میانگین جمعیت روستایی در کشور ۲۶.۵ درصد است که سیستان و بلوچستان در این زمینه در کشور پیشتاز است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =