اتحادیه اروپا از صلح  پایدار در شبه قاره حمایت می کند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه اسپانیا گفت،اتحادیه اروپا از برقراری صلح پایدار و با ثبات در شبه قاره هند و جنوب آسیا حمایت می کند و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

به گزارش روز شنبه رسانه های دولتی پاکستان، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور در ادامه رایزنی های منطقه ای و بین المللی درباره وضعیت بحرانی کشمیر، با «جوسپ بورل» همتای اسپانیایی خود به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

بورل خطاب به همتای پاکستانی خود گفت: اسپانیا تنش ها در جنوب آسیا به ویژه اوضاع کشمیر را از نزدیک دنبال می کند و معتقد است که تشدید تنش ها برای صلح و امنیت منطقه پیامدهای جدی خواهد داشت.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد: وزیران امور خارجه دو کشور بر ارتباط نزدیک و همکاری برای کمک به پایداری صلح و ثبات منطقه توافق کردند.

رایزنی های مقام های عالی رتبه پاکستان با سران و مقامات ارشد کشورهای مختلف جهان همزمان با برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع کشمیر، ادامه دارد.

پیش تر وزیر امور خارجه پاکستان با همتایان خود در آفریقای جنوبی، کانادا، هلند و جمهوری دومینیکن نیز به صورت تلفنی اوضاع کشمیر را مورد بحث و بررسی قرار داد.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا نیز شب گذشته در یک تماس تلفنی، مسایل مربوط به تحولات کشمیر و اوضاع افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

«عمران خان» اواسط مردادماه امسال و در واکنش به تصمیم هند برای لغو امتیازات منطقه جامو و کشمیر، ضمن ابراز نگرانی از تشدید اوضاع در کشمیر، گفت: زمان عمل به میانجیگری دونالد ترامپ میان اسلام آباد و دهلی فرا رسیده است.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای کمک به حل مناقشه کشمیر پیشنهاد میانجیگری بین اسلام آباد و دهلی نو را مطرح کرده که اکنون زمان عمل به آن فرا رسیده است.

در عین حال رهبران ارشد احزاب سیاسی پاکستان می‌گویند: دونالد ترامپ برای کمک به حل مسائل شبه قاره صادقانه رفتار نمی کند بنابراین دولت «عمران خان» از اعتماد به وی اجتناب کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =