۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83439938
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه نقاشی "مهر و ماه " در بوشهر گشایش یافت

بوشهر- ایرنا- نمایشگاه نقاشی "مهر و ماه" از آثار "علی بحرینی" هنرمند دشتستانی روز شنبه در آیینی با حضور شماری از مسئولان استانی و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر در نگارخانه سوره حوزه هنری استان بوشهر گشایش یافت.

بحرینی گفت: عمده آثار نمایش داده شده در این نمایشگاه با رویکرد دینی و مذهبی است که برای آشنایی نسل جوان با زندگی ائمه و انجام این رسالت با استفاده از هنر است.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه در آشنایی هنرمندان و جوانان هم استانی از مجموعه مهر و ماه و زندگینامه حضرت امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است.

این هنرمند ادامه داد: این مجموعه با یک نگاه نو و سبک ترکیب بندی است که شاخصه‌هایی از زندگینامه امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) از تولد تا شهادت را با تکیه بر منابع مستند به نمایش می‌گذارد.

بحرینی بیان کرد: برای نمایشگاه سعی شده نامی انتخاب شود که بزرگی و عظمت دو بزرگوار را در بر داشته و در کنار آن از لطافت خاصی برخوردار باشد و مهر به عنوان خورشید و حضرت علی (ع) و ماه نیز بیانگر حضرت زهرا (س) است.

وی افزود: نقاشی این مجموعه حدود پنج سال و با استفاده از منابع معتبر دینی به طول انجامیده و سال گذشته به اتمام رسید.

بحرینی با اشاره به تعداد آثار  نمایشگاه مهر و ماه گفت: ۲۰ اثر نقاشی با تکنیک رنگ روغن و در ابعاد ۱۲۰ در ۸۰ در این نمایشگاه ارائه شده است.

نمایشگاه "مهر و ماه" از ۲۶ تا ۳۱ مردادماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۱ در نگارخانه سوره میزبان بازدید کنندگان است.

۷۲۱۲/۶۰۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =