۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83439865
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیران دستاوردهای دولت را اطلاع رسانی کنند

ایلام- ایرنا - استاندار ایلام گفت: فعالیت های گسترده ای از سوی دستگاه های مختلف اجرایی در حال انجام است که می طلبد این دستاوردها توسط مدیران مربوطه اطلاع رسانی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست شورای راهبردی توسعه مدیریت استان با اشاره به رتبه بندی نتایج عملکرد دستگاه های اجرایی در سال ۹۷ گفت: هرگاه توانستیم بین مردم و مسئولان ارتباط سهل و ساده و دوطرفه ای برقرار سازیم آن زمان است که می توانیم اعلام کنیم که موفق بوده ایم.

وی ادامه داد: اگر سیستمی مقبول عامه مردم قرار گیرد، موجب تقویت نظام، سیستم، دولت و کشور است و این فرآیند پاسخگویی به مردم است.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که هدف اصلی ما مسئولان این است که واسطه خوب و قابل اعتمادی بین مردم و نظام باشیم، افزود: مدیران باید عملکرد خوب خود را اطلاع رسانی کنند و با ارزیابی دقیق نسبت به وظایفی که بر عهده دارند در راستای رفع مشکلات مردم پیگیر باشند.

سلیمانی دشتکی در ادامه به فضای فرهنگی اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: در آن زمان همدلی وصف ناشدنی بین مردم و مسئولان باعث شده بود علی رغم جنگ و سختی های فراوان در مقابل همه مشکلات موفق و پیروز باشیم.

وی افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و فلسفه وجودی همه ما بعنوان مسئول خدمت به مردم است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نحوه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی گفت: قسمتی از ارزیابی عملکرد دستگاه ها در مرکز است و بایستی آنرا در ارزیابی ها دخالت داد و دوم به نحوه ارائه اطلاعات توسط خود مدیران برمی گردد که باید این موضوع نیز راستی آزمایی تا نتایج از اعتبار قابل قبولی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: گاهی اوقات نتیجه ارزشیابی به نحوه ارائه اطلاعات بستگی دارد که می طلبد این رویکرد واقع نگری شده تا دقت ارزیابی بین مدیران کم کار و پرکار به معنای واقعی مشخص شود.

سلیمانی دشتکی گفت: وقتی می بینیم در برخی حوزه ها تحول و اتفاقات خوبی افتاده و در سطح ملی قابل وصف است باید مدیران مربوطه در این رابطه اطلاع رسانی کنند تا مردم در جریان عملکرد آنان قرار بگیرند و این اقدام موجب تقویت نظام و سیستم اداری می شود.

وی تاکید کرد: نظام ارزیابی مدیران حذف بروکراسی اداری است و جلب اعتماد مردم و تکریم ارباب رجوع است.

استاندار ایلام اظهار داشت: مدیرانی که انحراف داشته باشند هرچند تعداد آنها کم باشد بیشتر توجهات به آن سمت جلب می شود در حالی که بسیاری دیگر از مدیران در تلاش و تکاپو برای رفع مشکل مردم هستند.

سلیمانی دشتکی ارزیابی مدیران را نسبی اعلام کرد و گفت: مدیران عملکرد، تعهد و مسئولیت اجتماعی را در قالب ارزیابی اعلام کنند.

استاندار ایلام گفت: مدیران عملکرد و اقدامات انجام شده را اطلاع رسانی کنند زیرا در همه شهرستانها اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.

۷۱۷۷/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =