هفته‌ای که با سفر مسئولان کشوری به اصفهان امیدبخش بود

اصفهان- ایرنا- سیاست کلان کشور بر مبنای چابک سازی دولت است، اقتصاد کشور به مرحله ثبات نسبی رسیده است و ۸۰۰ بنای تاریخی کشور به بخش خصوصی واگذار می‌شود از جمله خبرهای سفر هفته گذشته مسئولان کشوری به استان اصفهان بود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور  روز شنبه هفته گذشته به استان اصفهان سفر کرد ، گفت : سیاست کلان کشور در مسائل اداری و استخدامی بر مبنای چابک سازی و سبک سازی دولت است.

جمشید انصاری در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان اصفهان در استانداری این شهر افزود:هیچ برنامه و مجوز قانونی  برای سنگین کردن، گسترش تشکیلات و افزایش نیروی انسانی در دولت  وجود ندارد.

وی اظهار داشت: در کنار این خط مشی کلی محورهای مشخصی مانند شایسته گزینی، رعایت عدالت استخدامی، تلقی استخدام در دولت به عنوان گزینش شایستگان برای ارائه بهترین خدمت به ملت در قانون مدیریت خدمات کشوری است ولی هر گونه تصمیم گیری در کنار گزاره های قانونی ممکن می شود.

وی خاطرنشان کرد : در کشور یک مبنای تفکیک قوا وجود دارد و قوه مجریه مسوول اداره امور کشور در چهارچوب قوانینی است که مجلس تصمیم گیری می کند پس تمام اختیارات برای تصمیم گیری دست دولت نیست و از جمله آن اختیارات در حوزه مسائل  اداری  استخدامی و تشکیلات وجود دارد.

نظام پرداخت کارکنان دولت نابسامان است

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه این سفر یکروزه به اصفهان  در نشستی دیگری با مسوولان استان ، نظام پرداخت کارکنان را نابسامان ارزیابی کرد و گفت : پرداختی ها در وزارت‌خانه ها ، نهادها و سازمان های مختلف با یکدیگر متفاوت است به گونه ای که گاهی اختلاف پرداختی دریک وزارتخانه از یک تا سه برابر فرق می کند.

جمشید انصاری در نشست با مدیران و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان افزود: در تلاش هستیم که میزان پرداختی ها با عناوین مختلف را در حکم پایه کارمندان بیاوریم تا از این طریق بتوان وضعیت پرداختی ها را سر و سامان داد.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی در کشور نگاه منابع و بودجه محور مدیران است، تصریح کرد: باید این نگاه به بهسازی نظام مدیریتی تغییر کند زیرا بر مبنای این نگاه  چنانچه منابع مالی و بودجه نیز وجود نداشته باشد کارها بر اساس ساختار مدیریت درست پیش خواهد رفت.

ورزش دانش‌آموزی در پیوند ملت‌ها نقش کلیدی دارد

در ادامه این سفرهای مسوولان به اصفهان ، رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت: ورزش دانش‌آموزی نقش کلیدی در ارتباطات بین‌المللی و برقراری تفاهم و صلح میان ملت‌ها دارد.

حسین بابویی در مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی  در اصفهان افزود: به همین منظور زمینه های حضور فعال در مجامع بین‌المللی ورزش دانش‌آموزی و حضور استان‌های قهرمان مسابقات کشوری در رقابت‌های آسیایی(ASSF) در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

وی با اشاره به حضور فعال فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در مجامع بین المللی ورزش دانش‌آموزی اضافه کرد: این فدراسیون سعی در حضور فعال در مسابقات بین‌المللی ورزش مدارس، فدراسیون فوتبال مدارس آسیا(ASFF) و فدراسیون ورزش مدارس آسیا(ASSF) دارد.

نیازمند ایجاد نهضت ورزشی در کشور هستیم

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان این که با رها کردن رویکرد مورثی و اعتقاد به سند تحول بنیادین می توان نهضت ورزشی در کشور ایجاد کرد، گفت : شعار و شالودهای این سند نیز "به مدرسه باز می‌گردیم" است.

مهرزاد حمیدی عصر روز شنبه در مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در خانه معلم شماره سه شهر اصفهان افزود: هنگامی آموزش و پرورش و فدراسیون ورزش دانش‌آموزی تمام عیار است که با مدرسه پیوند داشته باشد.

وی با بیان اینکه در زمان تحریم‌ها باید تلاش کرد که فعالیت‌ها بهینه تر انجام شوند تصریح ‌کرد: باید میدانی‌تر کار کنیم و مقداری از تفاهم‌نامه‌ها کم کنیم و در حوزه‌های کاری خود به سمت مدارس پیش رویم.

۴۳ هزار مجوز استخدام نیروی انسانی برای آموزش و پرورش صادر شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ۴۳ هزار مجوز استخدام نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش صادر شد که ۲۵ هزار نفر آنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۸ هزار نفر از این نیروها بر اساس ماده ۲۸ قانون استخدام کشور جذب می شوند.

جمشید انصاری عصر روز شنبه در سومین جلسه شورای اداری استان اصفهان افزود: افزون بر این، به آموزش و پرورش مجوز داده شده است که ۳۲ هزار نفر نیروی انسانی مورد نیاز را با برگزاری آزمون داوطلبان استخدام کند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پروش تاکنون نتوانسته است موافقت سازمان برنامه و بودجه را برای استخدام این تعداد نیرو کسب کند، تصریح کرد: چنانچه سازمان برنامه و بودجه موافقت خود را اعلام کند این نیروها در سال تحصیلی ۴۰۰ - ۹۹ به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد و این نیروها در سال تحصیلی جدید (۹۹- ۹۸) به نیروهای وزارت آموزش و پروش اضافه خواهند شد.

۲۶ درصد پست های مدیریتی کشور به بانوان واگذار شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تاکنون ۲۶ درصد از تصدی پست های مدیریتی کشور به بانوان واگذار شد و امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان به ۳۰ درصد افزایش یابد.

جمشید انصاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در اصفهان تعداد پست های مدیریتی کشور به غیر از آموزش و پرورش را ۹۵ هزار پست اعلام کرد و گفت: این تعداد با احتساب پست های مدیریتی در آموزش و پرورش به ۲۴۰ هزار پست افزایش می یابد که تا پایان برنامه ششم توسعه ۳۰ درصد از مجموع این پست ها باید به بانوان واگذار شود.

وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی انجام شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و گزارش معاونت بانوان ریاست جمهوری که بهار امسال به ما ارائه شد، ۲۶ درصد از پست های مدیریتی کشور به بانوان واگذار شده است.

اقدام شجاعانه رئیس جمهوری در ارائه منشور حقوق شهروندی ستودنی است

معاون توسعه منابع و سرمایه و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان گفت:اقدام شجاعانه رئیس جمهوری در ارائه و رونمایی از منشور حقوق شهروندی با ارزش و ستودنی است.

ژاله فرامرزیان روز یکشنبه در همایش حقوق شهروندی ویژه هیات های ورزشی استان در کتابخانه مرکزی اصفهان افزود: مجموعه قوانین، مقررات، مربوط به حقوق شهروندی و رعایت حقوق شهروندان در این منشور به غایت مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان این که همه مصادیق اجرا، اقدامات و تکالیف هم در آن به خوبی نوشته شد، تصریح کرد: اما در عمل چنین تصویری وجود ندارد و باید این قوانین و مقررات با عمل انطباق داشته باشد.

تولید نمایش‌های آیینی از سوی دانشگاهیان افزایش یافت

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش تمایل دانشگاهیان کشور نسبت به تولید نمایش‌های آیینی و سنتی از جمله در قالب جشنواره‌ها خبر داد.

سید محمدمجتبی حسینی یکشنبه‌شب در حاشیه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در جمع خبرنگاران گفت: افرون‌بر ۷۰ نفر از هنرمندانی که به جشنواره امسال اثر فرستادند، دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر بودند که نشان از رشد خوبی در این رویداد مهم فرهنگی دارد و بیانگر این نکته که چنین هنرهایی نه تنها از سوی هنرمندان گذشته حفظ شده، بلکه تمایل دانشگاهیان نیز در این زمینه افزایش یافته است.

وی افزود: در نخستین دوره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شمار اثرهایی که به نمایش گذاشته شد ۱۱ اثر بود اما در نوزدهمین دوره جشنواره بیش از ۱۵۰  اثر در بخش‌های گوناگون به نمایش درآمده و مورد داوری قرار خواهد گرفت.

گروه‌های علمی دانشگاه‌های پیام نور استان‌های همجوار تجمیع می شود

رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت : ساماندهی مراکز و واحدها و تجمیع گروه‌های علمی بین استان‌های همجوار در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته است.

محمدرضا زمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در دانشگاه پیام نور اصفهان افزود: ساماندهی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و تجمیع گروه های علمی بین استان های همجوار در دستور کار این دانشگاه قرار دارد و در صورت تحقق این مهم، شاهد هم افزایی توانمندی های اعضای هیات علمی این دانشگاه خواهیم بود.

وی اظهارداشت: در ساماندهی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور به دنبال حذف رشته های اشباع شده و  جایگزینی آن ها با  رشته های جدید و مورد نیاز بازار کار هستیم و به طور قطع به صرف اینکه رشته ای خواهان دارد به دنبال ایجاد آن نمی رویم، بلکه به دنبال این هستیم که دغدغه شغل را از پیش پای جوانان برداریم.

خصوصی‌سازی باید به افزایش کارآیی اقتصادی منجر شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خصوصی سازی باید در راستای افزایش کارآیی اقتصادی باشد و به معنای چوب حراج زدن به دارایی ها نیست.

فرهاد دژپسند روز پنجشنبه در نشست علمی مسائل اقتصادی کلان کشور در دانشگاه اصفهان افزود: خصوصی سازی باید در راستای افزایش کارآیی اقتصادی شکل بگیرد و در این راستا باید برخی واگذاری ها درست و منطقی پیش رود.

وزیر اقتصاد  و دارایی اظهار داشت: چگونگی واگذاری سرمایه ها و دارایی ها از خود خصوصی سازی مهمتر است و باید این نکته مهم را همواره مد نظر قرار داد.

وی اضافه کرد: مولدسازی دارایی ها باید به گونه ای باشد که بتوان آن را برای حل معضلات و مشکلات اقتصادی خرج کرد.

تقویت گفتمان قرآنی رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رویکرد اساسی این وزارتخانه در زمینه قرآن، تقویت گفتمان قرآنی و فرهنگ اسلامی در جامعه است.

عبدالهادی فقیهی زاده روز پنجشنبه در آیین اختتامیه یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن کریم «ترنم وحی» به میزبانی شهرستان های گلپایگان و خوانسار در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان افزود: این معاونت تسهیل و توسعه فرهنگسازی قرآن کریم و کمک به موسسات قرآنی که متکفل پرورش حافظان و آموزش های قرآنی در بین مردم هستند را بعهده  دارد و از طرق مختلف دنبال می کند.

وی اضافه کرد: برگزاری آزمون های سالانه سراسری قرآن و عترت و برگزاری جشنوارهای مختلف نظیر علمی و پژوهشی، فرهنگی هنری، تولید محتوا در فضای مجازی و حکمت و نیایش و دیگر برنامه ها از سوی وزارت ارشاد در جهت تقویت فرهنگ قرآنی در جامعه انجام می شود.

۸۵ درصد واردات کشور در فرایند تولید بکار گرفته می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی  گفت: ۸۵ درصد واردات کشور را کالاهای سرمایه ای، واسطه ای، مواد اولیه و تجهیزات تولیدی تشکیل می دهند که در فرآیند تولید بکارگرفته می شود.

فرهاد دژپسند روز  پنجشنبه در حاشیه برگزاری جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: واردات کشور ما کالاهای مصرفی نیستند که این نوع واردات از این جهت که خط تولید ما را به راه می اندازد و زمینه اشتغال را در کشور فراهم می کند، دارای اهمیت فراوان است.

وی اظهارداشت: واردات کالاهای سرمایه ای، فرصت های شغلی جدیدی در کشور ایجاد می کنند و به این دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

اقتصاد مقاومتی اعمال ریاضت و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی ها، حصار کشی به دور خود، اعمال اقتصاد ریاضتی و قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیست.

فرهاد دژپسند عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان در استانداری افزود: اقتصاد مقاومتی بر خلاف تصور برخی افراد، اقتصاد پویایی است که توسعه درون زا و برون زا را مد نظر قرار دارد و تعامل با اقتصاد جهان به منظور دست یابی به فناوری های نوین، افزایش تولید و صادرات محصولات ملی و بالابردن سهم کشور در بازارهای بین المللی را دنبال می کند.

وی با اشاره به این که تاکیدات، رهنمودها و بیانات رهبر معظم انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهترین پشتیبان این راهبرد است، اظهارداشت: در اقتصاد مقاومتی استفاده از تمام ظرفیت ها برای جهش اقتصادی مورد تاکید است و برای تسریع در تحقق این هدف، استفاده از توانایی های علمی و شرکت های دانش بنیان مورد توجه جدی قرار دارد.

تحقق گام دوم انقلاب با ورود جوانان انقلابی به صحنه محقق می شود

معاون دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: تحقق گام دوم انقلاب اسلامی امکان پذیر نخواهد بود مگر با به میدان آمدن نیروهای جوان آگاه انقلابی متعهد زیرا نمی توانیم عناصر غیر انقلابی انتخاب کنیم و انتظار عملکرد انقلابی از آنها داشته باشیم.

مهدی فضائلی روز پنجشنبه در آیین گرامی داشت روز خبرنگار با عنوان "نقش رسانه در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی"، با بیان این که در عرصه دفاع مقدس، هسته ای و موشکی متوسط سن نیروهای ما ۳۰ - ۳۵ سال است، خاطرنشان کرد:  تحقق چشم اندازی که در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شد جز با دولت و مجلس انقلابی محقق نمی شود و یکی از رسالت های رسانه های ما آن است که نقش و جایگاه رای مردم را در این مسیر فهم و  به دیگران منتقل کنند.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم جوانان مومن، باورمند، انقلابی و پر جرات سر کار بیابند زیرا کسانی که مدام چشمشان به دست آمریکاست نمی توانند ظرفیت های داخلی را باور کنند و از آنها به درستی استفاده کنند.

اقتصاد کشور به مرحله ثبات نسبی رسیده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شرایط اقتصادی کشور با کمک مردم، فعالان بخش خصوصی و نظام مدیریت اجرایی کشور به مرحله ای از ثبات نسبی رسیده است.

فرهاد دژپسند روز پنجشنبه در هفتاد و هشتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اصفهان افزود: البته نمی توانیم بگوییم این شرایط مطلوب است اما متناسب با محدودیت ها، مزاحمت ها و پیچیدگی های می توان گفت که شرایط امروز اقتصادی کشور مقبول است.

وی بیان کرد: دشمنان در پنج ماهه گذشته بدترین نوع شیطنت ها از جمله جنگ اقتصادی علیه کشور ما بکار گرفتند اما این فشارها و تحریم ها که می توانست در شرایط دیگر تاثیرات شکننده ای بر اقتصاد ما بگذارد با همکاری و همدلی و همراهی مردم، بخش خصوصی و سایر دستگاه ها به خوبی مدیریت شد و تحریم ها تاثیر چندانی بر اقتصاد ما نگذاشت.

۸۰۰ بنای تاریخی کشور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرعامل و رییس هیات مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور با اشاره به دریافت تفویض اختیار از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هماهنگی با مدیران کل استان‌ها گفت: بناهای تاریخی که در اختیار این صندوق قرار می‌گیرند، به نزدیک ۸۰۰ باب خواهد رسید که امید می‌رود در قالب برنامه‌ای ۶ ساله به بخش خصوصی واگذار شود.

هادی میرزایی روز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی استادکاران مرمت و بازسازی بناهای تاریخی کاشان به میزبانی خانه عامری‌ها تشریح کرد: دولت با گذشت سال‌ها از انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیده که از بخش خصوصی بهره‌گیری کند تا سرمایه‌گذاران پا به عرصه بگذارند؛ بر این اساس برخی بناهای تاریخی نفیس در قالب واگذاری به بخش خصوصی پس از مرمت، بهسازی و استحکام‌بخشی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: ۲۶۹ بنای تاریخی در مجموع سه مصوبه هیات دولت باید به صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور واگذار شود که از این شمار تا کنون ۸۰ بنا واگذار شده است.

۹۹۱۳/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =