۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83439761
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ هزار واحد مسکونی در اصفهان احداث می‌شود

اصفهان- ایرنا- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: ۴۰ هزار واحد مسکونی در راستای رونق تولید در این استان به مدت ۲ سال احداث می‌شود.

ایمان طاهر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰ هزار واحد از این تعداد سهمیه مسکن استان اصفهان در شهرهای جدید و سایر  آن در شهرستان‌ها با مشارکت انبوه‌سازان ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد : زمین مورد نیاز برای پنج هزار واحد از این تعداد مسکن  در زمان حاضر آماده سازی و فراخوان مزایده آن اعلام شد که متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی به آدرس setadiran.ir نسبت به دریافت اسناد و اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی اصفهان ادامه داد: پس از اتمام فرآیند واگذاری این تعداد زمین و آغاز عملیات اجرایی بقیه سهمیه استانی در ۲ مرحله دیگر به اطلاع مردم رسانده می شود.

وی اضافه کرد: احداث مسکن بر اساس سیاست های کلی وزارت راه و شهرسازی و رونق تولید در این عرصه است که بر این اساس ۴۰۰ هزار واحد مسکن امسال و سال آینده در سراسر کشور احداث می شود که سهم استان اصفهان ۱۰ درصد از این تعداد است.

طاهر یادآور شد: این اقدام در راستای رفع نیاز مسکن و همچنین ایجاد فرآیند اقتصادی در هر منطقه به سبب انجام فعالیت های ساخت و ساز موثر است که اطلاع رسانی آن در همه شهرستان های استان که سهمیه اجرا داشتند اعلام شده است.

بر اساس آخرین سرشماری کشور، بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار واحد مسکن در استان اصفهان وجود دارد.

بر اساس اعلام رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، پنج میلیون خانوار در کشور متقاضی مسکن هستند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با رونق ساخت و ساز مسکن درآمد شهرداری ها آغاز و توسعه شهری شروع می شود و بسیاری از مشاغل از جمله مهندسان فعال می شوند.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =