مطالبه‌ گندمکاران سمنان تا هفته آینده پرداخت می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال از مطالبه‌ کشاورزان استان بابت خرید تضمینی گندم تا پایان هفته آینده پرداخت می‌شود.

محمد باقر منوچهری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ۹۱ درصد از مطالبه‌ گندمکاران استان سمنان پرداخت شد و با وجود ادامه برداشت، تا روزهای آینده بقیه طلب کشاورزان پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: مجموع طلب گندمکاران از شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال است که تاکنون یک هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال از آن پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان ادامه داد: تاکنون ۸۲ هزار و ۷۰ تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری شده است و برداشت گندم در مناطق کالپوش میامی و دیباج دامغان همچنان ادامه دارد.

منوچهری تصریح کرد: قیمت هر یک کیلوگرم گندم در خرید تضمینی امسال از سوی دولت ۱۷ هزار ریال تعیین شد و خرید ۸۲ هزار تن گندم در استان سمنان با وجود ورود بخش خصوصی قابل توجه است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اضافه کرد: در سال گذشته ۸۶ هزار تن گندم در استان سمنان خریداری شد و گندم‌ها در پنج کارخانه و ۲ انبار دولتی ذخیره می شود.

در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان‌های مختلف کشور زیر کشت گندم رفته است، تولید گندم امسال در استان سمنان ۱۱۵ هزار تن برآورد می شود.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها