بانک‌ها ۷۰ هزار میلیارد ریال در اردبیل سرمایه‌گذاری می‌کنند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل اعلام کرد: مدیران بانک‌های عامل در سفر به اردبیل سرمایه‌گذاری ۷۰ هزار میلیارد ریال در استان را تعهد کردند که امید است این سرمایه‌گذاری‌ها هرچه زودتر تحقق یابد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز شنبه در حاشیه جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به خبرنگاران گفت: ۷۰ درصد این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به بانک‌های ملی و کشاورزی در بخش‌های مختلف صنعت،گردشگری و کشاورزی است.

وی افزود: برای پایاب سد گیوی هم بانک سپه و کشاورزی در تامین فاینانس داخلی اعلام آمادگی کردند و مقرر است ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه اختصاص داده شود.

استاندار اردبیل اظهار داشت: برای فاضلاب شهر اردبیل و نمین بانک مسکن و ملت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ، برای پایاب سد سبلان بانک توسعه تعاون ۶۰۰ میلیارد ریال و برای احداث گلخانه‌ها هم بانک کشاورزی به میزان ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بهنامجو با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در استان اردبیل روبه رشد است، گفت: تا سال گذشته یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کوثر فعال بود که این میزان هم اکنون به ۶ واحد  رسیده و در گرمی ۲ شهرک صنعتی و در اصلاندوز هم احداث یک شهرک صنعتی با هدف جذب سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اقداماتی چون رفع موانع تولید و اختصاص تسهیلات به سرمایه‌گذاران در استان با جدیت دنبال می‌شود، گفت: در این خصوص عملیات اجرایی بسیاری از پروژه‌های راکد استان از جمله پایاب سد گیوی با جذب اعتبار از محل سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان آغاز

می‌شود.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =