۱۰۴ شرکت فناور و دانش‌بنیان در آذربایجان‌غربی فعال است

ارومیه - ایرنا - سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش فعالیت شرکت‌های مبتنی بر فناوری در استان گفت: تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان فعال در پارک علم و فناوری این استان به ۱۰۴ شرکت رسیده است.

علی‌محمد نیکبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۹۲ شرکت از این تعداد،  فناور بوده و ۱۲ شرکت نیز جزء شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی بیان کرد: تولیدات این شرکت‌ها در زمینه‌های برق و الکترونیک، صنعت ساختمانی، کشاورزی، تولید و اتوماسیون، شیمی و پلیمر، اکوتوریسم منابع طبیعی و محیط زیست و انرژی‌های نوین زیست فناوری است.

وی ادامه داد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.

وی بیان کرد: اولویت پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با توجه به تولیدات شرکت‌های فعال، توجه به نیازهای استان و توسعه سرمایه‌گذاری در این بخش است.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۲۴ شرکت دانش‌بنیان در این استان فعال است، افزود: از این تعداد ۱۲ شرکت دانش‌بینان در مجموعه پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی مستقر شده است.

نیکبخت گفت: نیاز امروز کشور و جامعه توجه به بخش پژوهش و توسعه فضای فناوری بوده و این امر نیازمند حمایت مسوولان ارشد استانی است.

وی اضافه کرد: با توجه به تولیدات آذربایجان غربی اولویت ما در این شرکت‌ها توجه به نیازهای استان و سرمایه گذاری در این بخش است.

پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل‌گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه‌گذار بپردازد.

این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری‌سازی و بازاریابی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی داشته باشد.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha