هفته دولت در خراسان شمالی حدود ۵ هزار شغل ایجاد می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته دولت ۵۱۶ پروژه در بخش های مختلف در استان افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از آنها برای چهار هزار و ۸۲۱ نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا؛ ولی الله حیاتی روز شنبه در نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت خراسان شمالی در بجنورد با اعلام این خبر اظهار داشت: این پروژه‌ها با اعتبار دو هزار و ۴۶۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال و اعتبار ارزی ۸۰۰ هزار یورو و یک میلیون دلار در استان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه متمرکز افتتاح پروژه های استان با حضور استاندار، خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه های شهرستان ها به صورت متمرکز انجام و چندین پروژه نیز به صورت نمادین در این برنامه افتتاح می شود.

وی از فرمانداران خواست پروژه های شهرستانی را در برنامه های ویژه صدا و سیما و دیگر رسانه ها گزارش دهند تا همه مردم از آنها مطلع شوند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی نیز در این نشست با تاکید بر استفاده از فرصت هفته دولت برای انعکاس اقدامات در بین مردم، اظهار داشت: در فضایی که تمام معاندین نظام به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و ایجاد یاس و ناامیدی هستند هفته دولت فرصت مغتنمی است تا خدمات دولت را به خوبی به مردم ارائه دهیم.

علی بیگ زاده با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت ها برای معرفی خدمات دولت در این هفته استفاده کرد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حضور تعداد زیادی از مسئولان ارشد کشوری در استان، خراسان شمالی در یک حالت جهش اقتصادی و توسعه ای خوبی قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور این مسئولان و مصوبات زیادی که به دنبال خواهد داشت و اجرایی شدن آنها گام های بلندی در حوزه توسعه استان برداشته شود.

بیگ زاده از فرمانداران خواست کلنگ زنی پروژه ها به گونه ای باشد که تمامی موارد لازم از قبیل بودجه و اعتبار و دیگر مقدمات لازم برای آنها پیش بینی شده باشد تا به گونه ای نشود که در سال آینده به دلیل عدم تخصیص اعتبار هنوز هیچ اقدامی برای پروژه صورت نگرفته باشد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی نیز از مسئولان برگزار کننده برنامه های این هفته خواست در کنار افتتاح پروژه ها برنامه های جذاب هنری نیز برای این هفته داشته باشند.

علی قلی زاده پیشنهاد برگزاری برنامه های نمایش خیابانی و نمایشگاه های مختلف هنری مرتبط با این هفته را برای معرفی خدمات دولت به زبان هنر به مردم ارائه داد.

مدیر حوزه هنری خراسان شمالی نیز برای استفاده از ظرفیت  هنرمندان در این هفته اعلام آمادگی کرد و گفت: امکان برگزاری نمایشگاه های مختلف عکس خراسان شمالی، کارتون و کاریکاتور و معرفی مفاخر و مشاهیر استان وجود دارد.

وحید نمازی از فرمانداران استان خواست به جای پخش بیلبوردهای مختلف در سطح شهر که جذابیت چندانی برای مردم ندارد از قالب های جدید هنر رسانه ای از قبیل موشن گرافی و اینفوگرافی بهره گیرند تا عملکرد دستگاه ها را به صورت هنرمندانه بازتاب دهند.

وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرده استفاده از هنر برای بیان مطالب به مراتب تاثیری بسیار بیشتر از سایر بخش ها دارد.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفر در شمال شرق کشور واقع است.

ط/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =