۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83439669
۰ نفر

برچسب‌ها

مدال نقره مسابقات شطرنج کشور به دانش آموز رفسنجانی رسید

کرمان - ایرنا - دانش آموز شطرنج باز رفسنجانی به نمایندگی از استان کرمان به مدال نقره کشوری این مسابقات در رامسر دست یافت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تیم شطرنج دانش آموزی رفسنجان که به نمایندگی از استان کرمان به مسابقات کشوری مقطع متوسطه اول به شهر رامسر اعزام شده بود، موفق به کسب مدال نقره انفرادی در بخش شطرنج برق آسا شد.
ماشالله میرزاحسینی افزود: حامد بهروزی مقدم در این مسابقات توانست در بین ۱۲۸ نفر از دانش آموزان سراسر کشور، به مقام دوم و نایب قهرمانی بخش برق آسا این دوره از مسابقات شطرنج دست یابد.

شطرنج، تقابل دو اندیشه و هوش است که به نوعی با مهره هایی که در اختیار دارند با یکدیگر وارد جنگ می شود که گاهی برد یک نفر می انجامد و گاهی هم دو نفر تسلیم هنر تفکر یکدیگر می شوند و بازی با تساوی به پایان می رسد. 

قدمت شطرنج را بیش از هزار و ۵۰۰ سال تخمین می زنند و آن را ابداع یونانیان یا بابلی ها و یا مصریان می دانند. اما بیشتر مورخان بر این معتقداند که ریشه ی شطرنج به هندوستان برمی گردد و در زمان ساسانیان از هندوها به ایران گسترش یافته و سپس این بازی جذاب و فکری از طریق ایران به جهان اسلام و اروپا راه پیدا کرده است، اما شیوه نوین این بازی در اصل به قرن نیمه دوم نوزدهم بر می گردد تا جای که در اواخر این قرن و اوایل قرن بیستم فدراسیون جهانی آن هم تاسیس شد.

۳۰۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =