عملیات روسازی ۹۰ درصد از مسیر راه‌آهن اردبیل در سفر رئیس‌جمهوری شروع می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در جریان سفر رئیس‌جمهوری به استان عملیات روسازی ۹۰ درصد از راه‌آهن اردبیل - میانه را آغاز کنیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا،  اکبر بهنامجو در جمع فرمانداران استان افزود: پیمانکار این طرح باید می‌بایست قبل از سفر رئیس‌جمهوری انتخاب و برای اجرا در محل مستقر شود.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن  اردبیل در برنامه سفر رئیس‌جمهوری در سال‌جاری بر استخراج پروژه‌های قابل افتتاح تاکید کرد و گفت: آن دسته از پروژه‌هایی که بصورت کامل تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌اند، می‌بایست در فهرست پروژه‌های افتتاحی قرار بگیرند.

وی همچنین به سفر اخیر مدیران بانکی به استان اردبیل اشاره کرد و افزود: در این سفر تسهیلات خوبی برای استان در حوزه‌های مختلف مصوب شد و هر یک از مدیران و فرمانداران باید پیگیر مصوبات این سفر بوده و به صورت عملی تسهیلات را برای استان جذب کنند.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اهمیت سازمان‌های مردم نهاد بیان کرد: در سال‌جاری سمن‌ها و تشکل‌های مردمی بی‌طرف میزان اشتغالزایی در استان را رصد می‌کنند.

به گفته وی، سازمان‌های مردم نهاد که متشکل از اقشار مختلف مردم می‌باشند با دریافت آمار اشتغال نسبت به راست‌آزمایی آن اقدام خواهند کرد.

بهنامجو با اشاره به وجود بیش از ۶۵ هزار بیکار در استان اردبیل کاهش میزان بیکاری را نیازمند عزم همگانی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی دانست و اضافه کرد: در هر یک از شهرستان‌ها باید متناسب با قابلیت منطقه طرح های اشتغالزایی تعریف و سرمایه‌گذاران متقاضی حمایت شوند.

۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =