۲۶ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83439588
۰ نفر
نظامیان سعودی هدف موشک زلزال ارتش یمن قرار گرفتند

تهران – ایرنا- یگان موشکی ارتش یمن جمعه شب با یک فروند موشک «زلزال ۱» مواضع نظامیان سعودی را در استان عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، یگان موشکی ارتش یمن مواضع نظامیان سعودی را در منطقه مجازه واقع در استان عسیر هدف قرار دادند.

در همین حال انفجار یک بسته بمب گذاری شده در مسیر نظامیان سعودی در منطقه رشاحه نجران عربستان منجر به کشته یا زخمی شدن شماری از آن ها شد.

همچنین تک تیراندازان ارتش و کمیته های مردمی هشت تن از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی را در منطقه حیران واقع در استان حجه یمن کشتند.

از سوی دیگر نیز یک زن یمنی در شهرستان حیفان استان تعز به ضرب گلوله نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی کشته شد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه شب اعلام کرد که پهپادهای ارتش و کمیته مردمی فرودگاه أبها واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن پنجشنبه شب نیز مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در گذرگاه «علب» واقع در عسیر با هفت فروند موشک هدف قرار داده بودند.

یگان پهپادی یمن در سه ماه گذشته، ۵۰ عملیات علیه مقرهای نظامی، پایگاه‌ها و تأسیسات دشمن انجام داده که از جمله ۱۶ مورد آن به فرودگاه أبها، ۱۴ مورد به فرودگاه جیزان، ۱۱ مورد به فرودگاه نجران و ۹ مورد نیز به پایگاه خمیس مشیط بوده است.

همچنین در ماه جولای (تیر)، ۲۳ عملیات توسط یگان پهپادی یمن انجام شده که ۱۸ مورد آن با موشک «قاصف ۲k» به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی عربستان بوده است.

امارات متحده عربی یکی از متحدان و اعضای اصلی ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان بوده است اما شواهد و تحرکات نیروهای این کشور، نشان می دهد که بتدریج در صدد خروج از این ائتلاف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha