معاون صداوسیما: رقابت با فضای مجازی روزبه‌روز دشوارتر می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما گفت: رقابت رسانه‌های سنتی با فضای مجازی روزبه‌روز دشوارتر می‌شود اما رویکرد مخاطبان به شبکه های بومی و محلی مطلوب است.

به گزارش ایرنا، علی دارابی شامگاه جمعه در آیین گشایش جشنواره تولیدات مراکز صداوسیمای استانها در بجنورد، اظهار داشت:  اقبال و گرایش به شبکه های بومی، مخاطبان بیشتری را به سمت شبکه های استانی هدایت می کند که باید برای آن برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: البته علیرغم همه تغییراتی که در عرصه رسانه ای پدیدار شده، رادیو و تلویزیون همچنان در سبد مصرف رسانه ای مردم جایگاه خوبی دارد.

وی افزود: شبکه های تلویزیونی در چهلمین سال انقلاب خوش درخشیده و توانستند در مقابله با رسانه های معاند خارجی، که مدعی بودند نخواهند گذاشت جشن انقلاب برپا شود، موفق ظاهر شوند و پرچم جشن های چهل سالگی انقلاب برافراشته و باشکوه بود.

وی در پاسخ به کسانی که دستاوردهای چنین جشنواره هایی را زیر سئوال می برند، نیز اظهار داشت: این جشنواره ها فرصت بی بدیلی برای معرفی بهتر استان ها است و هفته های فرهنگی نیز شور و نشاط زیادی را برای کودکان و فرزندان این سرزمین به دنبال دارد.
دارابی، تجلیل از مشاهیر و مفاخر، کمک به اعتلای گردشگری و توجه به مناطق مرزی و کمتر برخوردار را از موهبت های این جشنواره ها برشمرد و افزود: مهمانان جشنواره ها سفیران فرهنگی استانها می شوند و همچنین فرصتی برای سنجش و تقویت زیرساخت ها در استانها فراهم می شود. 

وی تاکید کرد: این جشنواره با نگاه توجه به استانهای مرزی که کم برخوردارتر هستند پا گرفته است و تا سال ۱۴۰۰ برگزاری آن در استان ها پیش بینی  و مشخص شده است و هریک از استانهای کشور میزبان این جشنواره خواهند شد.

جشنواره ای برای برقراری عدالت رسانه‌ای

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما گفت: جشنواره تولیدات استان‌ها، گامی برای تحقق عدالت رسانه‌ای و تمرکززدایی از پایتخت است و تلاش دارد امر را محقق سازد که رسانه ملی متعلق به همه ایرانیان است.

دارابی با تقدیر از استاندار خراسان شمالی که با همتی مثال زدنی موجب تحقق این رویداد بزرگ رسانه ای در این استان شد، از مردم خراسان شمالی و دیگر مسئولان این استان و به ویژه وزیر کشور نیز قدردانی کرد و گفت: برگزاری جشنواره های تولیدات مراکز صدا وسیمای استان ها، فرصتی بی بدیل برای معرفی بهتر ظرفیت ها و توانمندی های استان است.

وی با اشاره به نزدیکی هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر را الگوی ساده زیستی خواند و اظهار داشت: خدمات دولت در این ایام باید برجسته شود و صدا و سیما در این زمینه مسئولیت حساسی را به عهده دارد.

دارابی افزود: رهبری امسال را سال رونق تولید نام گذاردند و باید از این ایام استفاده کنیم تا آنانی را که مجاهدان واقعی در این مقطع حساس هستند و در عرصه اقتصادی ایجاد اشتغال و فعالیت کرده و در برابر دشمنان ایستاده اند، به درستی معرفی کنیم.

راهبرد فراهم ساختن مشارکت حداکثری در انتخابات 

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال گفت: راهبرد ما فراهم ساختن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است و وظیفه داریم به نهادهای اجرایی و ستادهای انتخابات استان ها کمک کنیم.

دارابی با بیان اینکه باید پیام های مثبت و امیدبخش به مردم منتقل شود، اظهار داشت: تنش ها باید به حاشیه رانده شود و خدمات دولت نیز بیان شود تا با کمک نخبگان جامعه و هنرمندان و همه ظرفیت ها، روحیه امید در جامعه بهتر از همیشه گسترش یابد.

وی با اشاره به شعار جشنواره که توسعه پایدار استان ها است اظهار داشت: وظیفه داریم مولفه های توسعه را در مراکز استان ها برجسته کنیم و در این زمینه رسانه های استان ها هم باید توسعه مدار باشند و پیشرفت های بزرگ و حیرت آور نخبگان، هنرمندان و جوانان را در عرصه های علم و هنر و اقتصاد به زبان هنر بیان کنند.

بجنورد مرکز استان خراسان شمالی از ۲۵ تا ۲۷ مردادماه، میزبان بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صداوسیما است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.  

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =