آزادسازی نفتکش ایران بیانگر افول سلطه آمریکا و انگلیس است

استان‌ها- ایرنا- خطیبان نماز جمعه سراسر کشور با تاکید بر اینکه دستاوردهای نظامی ایران توان بازدارندگی کشورمان را افزایش داده است و دشمنان جرات نزدیک شدن به مرزها آبی و دریایی را ندارند، آزادی نفتکش ایران را بیانگر افول سطه آمریکا و انگلیس دانستند.

نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته نیز در سراسر کشور برگزار شد و امامان جمعه با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم، بر برگزاری باشکوه جشن های این روز تاکید کردند.
بازگویی توان بازدارندگی و نظامی ایران و دستاوردهای کشورمان در عرصه های دفاعی و نظامی به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنایع دفاعی، گرامیداشت ورود آزادگان سرافراز به میهن و بررسی تحولات سیاسی و بین المللی از مهمترین موضوعاتی بود که در خطبه های نماز جمعه مطرح شد.

جنایت های آمریکا را نباید فراموش کنیم
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیه با اشاره به سالگرد کودتای ۲۸ مرداد آمریکا علیه دولت مصدق گفت: ۶۶ سال پیش، آمریکایی ها با کودتا حکومت مصدق را از بین بردند و دوباره ملت ایران تحت ظلم و سیطره حکومت پهلوی قرار گرفت.
وی ادامه داد: این جنایت و دیگر جنایت‌های آمریکا را نباید فراموش کنیم زیرا در تمامی مصیبت‌ها و ستم‌هایی که به ایران اسلامی وارد شده، دستان پلید آمریکا دیده می‌شود.

هیبت آمریکا شکسته شد
آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به تصمیم دولت جبل الطارق برای آزادسازی نفتکش ایرانی گفت: دولت آمریکا اخیرا از حکومت جبل طارق خواسته بود کشتی ایرانی را آزاد نکند و آنها به دستور آمریکا اعتنا نکرده کشتی ایران را آزاد کردند و گفتند ما بنای تنش و درگیری با ایران را نداریم با این بی‌اعتنایی هیبت آمریکا شکست و معلوم شد زمان آن نیست که آمریکا هر چه اراده کند محقق گردد و این نشان افول آمریکاست.


دشمن جرات نزدیک شدن به حریم ایران را ندارد
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: نیروهای مسلح ما روز به روز به موفقیت های بزرگی دست می یابد و دشمنان جرات نمی کنند به حریم امنیت آب و خاک ما وارد شوند که نمونه بارز آن توقیف کشتی انگلیسی در آب های ایران و آزادی کشتی ایرانی توقیف شده توسط انگلیس در تنگه جبل الطارق  بود.
امام جمعه اصفهان اظهارداشت: دشمنان ایران اسلامی باید بدانند که این قدرت در سایه مقاومت ملت، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آزادگان سرافراز به دست آمده است.

آزادسازی نفتکش ایران بیانگر افول سلطه آمریکا و انگلیس است
حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: آزادسازی کشتی نفتکش ایران در جبل الطارق بیانگر افول قدرت سلطه آمریکا ، انگلیس و ابرقدرت های جهان است.
وی اظهار داشت: آمریکا و بریتانیای کبیر با این اقدام حقیر شدند و این شروعی برای پایان قدرت سلطه است، جمهوری اسلامی با قدرت و مقاومت و نیروی بازدارندگی در این توطیه پیروز شد.
وی ساخت موشک ها و همه تجهیزات دفاعی هوایی و زمینی، پهبادهای مختلف، بمب های لیزری هدایت شده و ...نمونه ای از دستاورد دفاعی با رهنمودهای مقام معظم رهبری است، راهبرد بازدارندگی جمهوری اسلامی موجب پیروزی بر بریتانیای کبیر شد.

۴۰ سال تهدید و تحریم مانع توسعه و پیشرفت ایران نشده است
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر گفت: ۴۰ سال تهدید، تحریم، تجاوز و تهدید مانع توسعه و پیشرفت ایران اسلامی نشده و تاکنون با سربلندی مسیر تعالی و پیشرفت را ادامه داده و می‌دهد.
وی افزود: این روند پیشرفت و توسعه باید همگانی شود و در این راستا علاوه بر دولت قوه‌های مقننه، قضائیه و عموم جامعه بویژه جوانان انقلابی باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.

عمق واقعه غدیر برافراشتن پرچم عدالت در جهان است
حجت الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: عمق واقعه غدیرخم، برافراشتن پرچم عدالت در جهان هستی و تجلی بخش توحید ناب است.
وی اظهار داشت:  واقعه عظیم غدیر نه ‌تنها به عنوان سرآغاز یک حرکت اساسی در بنیان فکری تمدن اسلامی است، بلکه از آن می ‌توان این واقعه عظیم تاریخی را  یک برنامه ‌ریزی مدون در دنیای اسلام یاد کرد.
وی ، واقعه غدیر خم را اصلاح کننده جهان و گسترش عدل در عالم دانست و گفت: پرچم غدیر در جهان اسلام و کشورهای اسلامی بلند است و صدای خرد شدن استخوان های استکبار و استعمار در سراسر دنیا شنیده می شود.

به دنبال پیدا کردن مقصر در برجام نیستیم
آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: ایران در زمینه برجام به تعهدات خود عمل کرد ولی کشورهای دیگر به تعهدات خود عمل نکردند و ما اکنون به عنوان یک تجربه به آن می نگریم و نه پیدا کردن مقصر.
وی افزود: چهار سال در مذاکره برجام علاف شدیم و اکنون شاهد هستیم تحریم ها بیشتر شده و مشکلات حل نشده است.
وی اظهار داشت: آمریکا با خروج از برجام آبرویی در دنیا ندارد و شورای عالی امنیت ملی نیز در مقابل این بدعهدی آمریکا مراحلی را در نظر گرفته که باید تا انتها ادامه داد و با این روش انتخابات آمریکا در ۲ سال دیگر شکست خواهد خورد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: شورای عالی امنیت ملی کشور سه گام در این زمینه طراحی کرده که تاکنون دو مرحله آن انجام شده است.

روی گردانی از امامت و ولایت مصیبت به بار می‌آورد
حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی فرد امام جمعه اهواز گفت: در ۴۰ سال گذشته هر کجا به حرف امام و ولایت گوش دادیم آنجا حرف اول را زدیم و هر کجا به آن پشت کردیم مصیبت به بار آمد.
وی اظهار داشت: امروز  کشور ایران در بیش از ده ها موضوع مهم اقتصادی، علمی و فناوری حرف اول را در دنیا میزند در منطقه نیز در بسیاری از موارد حرف اول را می‌زنیم چراکه در دل تحریم به موفقیت دست یافتیم در واقع هر گاه انقلابی کار کردیم موفقیت کسب کردیم.

ایثارگران پرچم‌داران جهاد و مقاومت هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با تبریک سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان به کشور گفت: ایثارگران در عرصه‌های مختلف جهاد و مجاهدت و در مسیر حفظ انقلاب وظیفه خودشان را به خوبی انجام دادند و پرچم‌دار جهاد و مقاومت در جامعه هستند.
وی اظهار داشت: پیروزی رزمندگان اسلام، بازگشت پیروزمندانه آزادگان عزیز به کشور و موفقیت‌ها و پیروزی‌های انقلاب اسلامی در صحنه جهانی و پیشرفت کشور همه با اعتماد به روحیه بسیجی مردم میسر شده است.
وی افزود: همه اقشار جامعه باید همواره با حفظ این روحیه برای پیشرفت هرچه بهتر و بیشتر کشور و مبارزه با فساد همت کرده و مسئولان نیز برای گسترش عدالت و عدالتخواهی مردم و پیشرفت کشور بیش از پیش تلاش کنند.

عقب نشینی انگلیسی ها برای نخستین بار در ۳۰۰ سال گذشته
حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی امام‌جمعه موقت شیراز با اشاره به عقب نشینی انگلیسی ها و آزاد کردن کشتی ایرانی گفت: انگلیسی
ها برای نخستین بار در ۳۰۰ سال گذشته عقب‌نشینی کردند و این همان فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را اثبات کرد که خطاب به انگلیسی ها فرمودند این کار شما بی جواب نمی ماند.
رضوی اردکانی با اشاره به اقدام متقابل ایران در توقیف کشتی‌های انگلیسی در خلیج فارس گفت:‌ این ذلت برای آمریکایی ها و انگلیسی ها و عزت برای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ می ماند.
وی ادامه داد: در هیچ جای دنیا اینگونه قدرت ایستادگی در برابر زورگویانی مثل آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی وجود ندارد و این از برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و نتایج خون شهدا است.

اقتدار نظامی جمهوری اسلامی نفتکش ایرانی را آزاد کرد
آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: نفتکش ایرانی که در اسارت قرار داشت و رها شد را نه مذاکره بلکه قدرت نظامی و دفاعی ما از دست انگلیسی ها آزاد کرد.
وی اظهار داشت: این اتفاق نشان داد که دشمنان ما زبان زور را بهتر از مذاکره درک می کنند و ادبیات روبرو شدن با آنها همین است.
امام جمعه قزوین افزود: این در حالی است که مسئولان ما هنوز رضایت به آزادی نفتکش و توقیف شده انگلیسی ها را نداده اند.

ایران اسلامی در خودکفایی صنایع دفاع موفق عمل کرده است
آیت الله علیرضا اعرافی خطیب نماز جمعه قم گفت: ایران اسلامی بعد از دوره دفاع مقدس، گام‌های بزرگ و بلندی را در خودکفایی صنایع دفاعی در هوا، دریا و سطح زمین برداشته است.
وی بیان کرد: توفیق‌های ایران در صنایع دفاعی مرهون انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است، ایران امروز به مرزی از قدرت در صنایع دفاعی دست‌یافته که در سطح دنیا حرف برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: صنعت دفاعی و موشک‌های نقطه زن، ناموس ایران بوده و این ناموس هرگز مورد مذاکره قرار نمی‌گیرد.

آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی شکستی دیگر برای آمریکا است
ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج گفت: آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق، شکستی دیگر برای سیاست های دولت آمریکا بود و موجب تحقیر انگلیسی ها شد.
وی اظهار داشت: انگلیسی ها برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر، بعد از ۴۰ روز، بدون هیچ بهانه ای این نفتکش ایرانی را آزاد کردند.
وی این اتفاق را شکستی دیگر برای سیاست های آمریکا در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و افزود: تا زمانی که مردم در کنار مسئولان بوده و در برابر توطئه های بیگانگان بایستند، هیچ قدرتی قادر به تضعیف ایران اسلامی نخواهد بود.

آزادی کشتی ایرانی افتخار ایران اسلامی است
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، عزت ملی را به جایی رساندند که کشور انگلیس با خفت و خواری، کشتی حامل نفت ایران را آزاد کرد و این امر افتخار کشور اسلامی ما است.
وی افزود: کشورهای ابرقدرت دنیا امروز به صراحت به قدرت بی نظیر ایران در دنیا اقرار می کنند.

تمامی کشورهای دنیا به اقتدار نظامی ایران معترف هستند
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج با اشاره به ۳۱ مردادماه روز صنایع دفاعی، گفت: تمامی کشورهای دنیا اعم از دوست و دشمن به اقتدار نظامی ایران اسلامی معترف هستند.
وی اظهار داشت: ایران اسلامی در اوایل دوران هشت سال دفاع مقدس با کمبود جدی تجهیزات نظامی مواجه بود اما به همت متولیان امر توانست انواع تسلیحات جنگی از جمله هواپیما، موشک، توپ، قایق و زیردریایی را تولید کند که مایه افتخار و مباهات است.
وی افزود: عزت، استقلال و تأثیرگذاری کنونی ایران اسلامی مرهون اقتدار نظامی آن است.

ایران به یکی از کشورهای قدرتمند تبدیل شده است
حجت الاسلام «کاظم سپاسی» امام جمعه موقت اراک با یادآوری  ۳۱ مرداد ماه سالروز تاسیس وزارت دفاع خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران  در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش نخبگان کشور در زمینه نظامی به یکی از کشورهای قدرتمند منطقه و جهان تبدیل شده است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران اکنون با ساخت جنگنده های مافوق صوت و رادار گریز، ساخت انواع هواپیماهای آموزشی و بدون سرنشین و ساخت ۶۰ نوع موشک به عنوان چهاردهمین قدرت نظامی در جهان شناخته می شود واین دستاوردها در زمانی به دست آمده است که کشور در بیشتر زمینه ها تحریم بوده است.

آزادسازی نفتکش ایرانی، حقانیت ملت ایران را نشان داد
آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: آزادسازی نفتکش ایرانی، بار دیگر عظمت و حقانیت ملت ایران را نشان داد.
وی افزود: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان دهنده این موضوع روشن است که باید بر اصول و ارزش‌های دینی و انقلابی اصرار کرد و به دنبال حق بود که نمونه بارز آن کشتی ایرانی است.

چرخش امارات به سمت ایران نشانه افول قدرت امریکا در منطقه است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به چرخش محسوس امارات و عربستان به سمت ایران آن را نشانه افول قدرت امریکا در منطقه و تعبیر پیش بینی‌های رهبر معظم انقلاب دانست.
وی اظهار کرد: چرخش محسوس عربستان و امارت و تغییر کامل مواضع آنها در قبال ایران طی روزهای گذشته توجه بسیاری از رسانه‌های جهان در تحولات منطقه را به خود جلب کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =