۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83439338
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: تولیدات مبل و منبت ملایر فراتر از نیاز داخلی است

همدان _ ایرنا _ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت تولید مبل و منبت ملایر فراتر از نیازهای داخلی است، اما صنعتگران ما در بخش بازرگانی و صادرات نتوانستند خوب بدرخشند.

محمد کاظمی روز جمعه در بازدید وزیر صمت از واحدهای تولید مبل و منبت و شرکت های بافتینه و بافتسان ملایر افزود: در حالیکه می توانیم این امکانات را به خارج از کشور صادر کنیم، اما در این زمینه موفق نبودیم.

وی از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تشکیل کارگروه فعالی در این زمینه شد و بیان کرد: چنانچه این کارگروه در ملایر تشکیل شود؛ در حوزه صادرات مبل و منبت می توانیم موفق عمل کنیم.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با بیان اینکه تمامی مسئولان کشوری را درگیر مبل و منبت ملایر کرده ایم ابراز امیدواری کرد: با مشوق های صادراتی و رفع مسائل گمرکی بتوانیم در راستای توسعه این هنر صنعت گام برداریم.

کاظمی سخت ترین مسئولیت را در شرایط سخت تحریم ها و خاص اقتصادی کشور مربوط به وزیر صمت دانست و گفت: از زمان حضور دکتر رحمانی شاهد تحولات خوبی در این حوزه بوده ایم.

وی تسهیلات بانکی را عمده ترین مشکل بخش صنعت برشمرد و افزود: به دلیل تحریم ها صنعت ما نتوانسته خود را در این شرایط حفظ کند و عمده صنایع مشکل بدهی های بانکی دارند.

عضو ارشد فراکسیون امید مجلس دهم با اشاره به اقدام خوب مجلس در تصویب بازپرداخت تسهیلات با مبنای همان قرارداد اولیه ابراز امیدواری کرد: این طرح در شورای نگهبان تصویب و اجرایی شود.

کاظمی تاکید کرد: دولت نباید اجازه دهد این مصوبه با مشکل مواجه شود و زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کند تا تولید رونق بگیرد.

وی همچنین به معادن غنی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز نیاز به تشکیل کارگروهی ویژه داریم تا بتوانیم سرمایه گذاری خوبی در حوزه معادن داشته باشیم.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =