۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 1012
کد خبر: 83439228
۰ نفر

برچسب‌ها

هرمزگان جزء چهاراستان اول فقیر کشور قرار دارد

بندرعباس – ایرنا – بر اساس اخبار منتشره مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و نهادهای حمایتی، هرمزگان در ردیف چهار استان فقیر اول کشور قرار دارد و این زیبنده پایتخت اقتصادی کشور نیست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بندرعباس افزود: از نظرآمار افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل بهزیستی نیز همین وضعیت را داریم.

   حجت الاسلام و المسملین محمد عبادی زاده اظهار کرد: این درحالی است که هرمزگان با ظرفیت های بالایی که دارد به عنوان پایتخت اقتصادی ایران  و پر درآمد ترین استانها، بخش عمده ای از اشتغال کشور را فراهم می کند.

  وی اضافه کرد: درآمارهای منتشره سال ۹۵  نرخ بیکاری  در هرمزگان ۲۱و نیم درصد بوده که عمده آنان را افراد دانش آموخته مراکز آموزش عالی تشکیل می دهند که دراین زمینه نیز جزء چند استانی هستیم که بیشترین دانشجوی بیکار را دارد.

    نماینده ولی فقیه در هرمزگان تعداد دانشجویان درحال تحصیل این استان را ۸۰هزارنفر عنوان کرد و گفت: اگر هر سال هشت هزار نفر دانش آموخته شود همین تعداد بر افراد بیکار این استان اضافه می شود و برای همین معضل است که در محله های محروم بندرعباس از جمله اسلام آباد و ۲هزار تعداد دانش آموزان ترک تحصیل کرده زیاد است.

عبادی زاده با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید ابراز داشت: برای اشتغال جوانان این استان  ضمن تلاش مضاعف  مسوولان برنامه های خوبی نیز تدارک دیده شده که استاندار پرتلاش هرمزگان ازمهم ترین آنها به  پرورش میگو و ایجاد گلخانه های سبزی و صیفی و همچنین صنایع کوچک و بزرگ نام برده است.

  امام جمعه بندرعباس با اشاره به ملاقات هایی که با صاحبان صنایع داشته افزود: در خصوص جذب و به کارگیری هرمزگانی های مقیم نگاه های خوبی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش مجدانه دولت و تذکر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین اهتمام صاحبان صنایع مشکل بیکاری ساکنان هرمزگان حل شود تا با چنین معضلاتی (بیکاری و ترک تحصیل دانش آموزان) مواجه نباشیم.

  این منبع با بیان اینکه ۶۰ درصد صادرات و واردات کشور از هرمزگان انجام می شود اظهار داشت: همه ساله میلیاردها تومان درآمد حاصله به حساب خزانه واریز می شود که برای تخصیص و بازپس دادن درصدی از سهم قانونی این درآمدها به این استان محروم نیاز به کار و تلاش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  و همچنین مسوولان و برنامه ریزان استانی دارد.

  خطیب جمعه بندرعباس خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس سهم ما را برای زدودن فقر و ایجگاد اشتغاال و تامین درآمدهای استان بگیرند زیرا باید توجه ویژه ای به هرمزگان که در پایین ترین خط فقر قرار دارد بشود زیرا این  مطلوب نیست  که ضمن داشتن  درآمد بالا فقیر باشیم.

   نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در ادامه با اشاره به دستاوردهای دفاعی کشور گفت: امروزه صنایع دفاعی یکی از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی و مایه عزت و قدرت است و اگر دشمن نمی تواند نگاه چپ به ملت و مرزهای کشور ما داشته باشد همین است.

  عبادی زاده تصریح کرد: اینکه امروز نیروهای مسلح ما با ساقط کردن پهباد متجاوز آمریکایی و همچنین توقیف کشتی انگلیسی  عقدهای ۳۰۰ ساله  را که توسط روباه پیر استعمار بر ما تحمیل شده بود عقده گشایی و موجب تحقیر آنان می شود به موجب داشتن توانایی بالای فرزندان این ملت در صنایع دفاعی کشور است.

  وی همچنین با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: انقلاب اسلامی از مسجدها متولد شد و زادگاه انقلاب اسلامی مسجد است و مبارزه علیه سلطنت پهلوی نیز از همین مساجد شکل گرفت و امروز نیز ضامن تداوم انقلاب مسجد است.

  امام جمعه بندرعباس با اشاره به انسجام و پایمردی ملت در هشت سال دفاع مقدس افزود: مدیریت جنگی نیز از همین مساجد شکل گرفت واز همین مراکز ضمن  جمع آوری کمک های مردمی نیروهای داوطلب نیز برای پیوستن به دیگر رزمنده ها در همین مساجد سازماندهی می شدند.

  عبادی زاده از مساجد به عنوان بازوی انقلاب اسلامی ایران نام برد  و از مردم و مسوولان خواست  با حضور پرشمار در مساجد و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری سهم شان را نسبت به مساجد ادا کنند و مساجد را تنها نگذارند و خانه های خدا را با کمک و ایمان  آباد کنند.

  وی تاکید کرد عمران و آبادانی مساجد تنها به خشت و گل، دکور و چراغانی خالی نیست بلکه زنده ماندن آن به حضور پرتعداد نمازگزاران و برنامه های علمی، فرهنگی و هنری است و اگر می خواهید ببینید کدام مسجد زنده تر است به فعالیت وتلاش آن در زمینه  حل مشکلات اجتماعی محله ها نگاه کنید.

۶۰۴۸ /۶۱۴۹

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها