۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83439211
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: واحد تعطیل شده از تحریم در همدان نداریم

همدان _ ایرنا _ استاندار همدان گفت: حتی یک واحد صنعتی استان به دلیل اعمال فشارها، تحریم ها و محدودیت های اخیر غرب علیه کشورمان، تعطیل نشده است.

سیدسعید شاهرخی روز جمعه در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت های بافتینه و بافتسان و بازار مبل ملایر اظهار داشت: تیم هایی را در استان تشکیل داده ایم تا بقیه واحدهایی را که از گذشته تعطیل شده بودند را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی تاکید کرد: استان همدان هم اکنون به مثابه یک کارگاه فعال در عرصه های مختلفی همچون اقتصادی، کشاورزی و صنعتی است و طرح های بزرگی در دست اجرا دارد و این نشان از پویایی استان است.

استاندار همدان ملایر را یکی از بهترین شهرستان های استان با مردمانی سختکوش، توانمند، هنرمند و فرهنگی دانست و افزود: این شهرستان ظرفیت های ویژه ای در صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع دستی دارد که باید توسعه بیشتری پیدا کند.

شاهرخی با بیان اینکه حدود ۳۰ نوع مواد معدنی در استان برداشت می شود گفت: در حال حاضر ۱۵ هزار میلیارد ریال برای فرآوری مواد معدنی همچون سیلیس، فروسیلیس و سنگ در ملایر سرمایه گذاری شده است و در سه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به حوزه مبل و منبت ملایر و فعالیت بیش از پنج هزار کارگاه و اشتغال بیش از ۹ هزار استادکار و منبت کار و اشتغال غیر مستقیم برای بیش از ۲۰ هزار تن افزود: این هنر صنعت با حمایت و کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند توسعه چشمگیری یابد.

استاندار همدان ابراز امیدواری کرد: پس از ثبت ملی منبت ملایر، طبق هماهنگی های انجام شده با سازمان میراث فرهنگی کشور و پیگیری های لازم، شاهد ثبت جهانی این صنعت باشیم که هم اکنون فرآیندهای پایانی را طی می کند.

شاهرخی ابراز خرسندی کرد: جامعه صنعتگر استان همدان از یک پویایی و فعالیت خوبی برخوردار است و این روند در حال توسعه و شتاب است.

وی تعامل، وحدت و همدلی نمایندگان ملایر و مجمع نمایندگان استان را عامل مهم این توسعه برشمرد و گفت: به واسطه این وحدت کمترین حاشیه را در استان داریم و توجه تمامی مدیران به کار و فعالیت است.

استاندار همدان فضای استان را فضای کار و تلاش دانست و از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست: با کمک و حمایت شما این روند بیش از گذشته شتاب گیرد.

شاهرخی بیان کرد: با اعتقاد راسخی که از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات طرح های توسعه ای شرکت های بافتینه و بافتسان می بینیم، به زودی شاهد بهره برداری از این واحدهای صنعتی فعال باشیم.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه برای بازدید از بازار مبل ملایر، شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد، چند نمایشگاه و کارگاه مبل و منبت و شرکت های بافتینه و بافتسان به شهرستان ملایر سفر کرد.
۲۰۸۷/۷۵۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha