۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83439182
۰ نفر

برچسب‌ها

جنبه های مختلف غدیر در فضای مجازی گسترش یابد

اصفهان- ایرنا -امام‌جمعه تیران و کرون گفت: جنبه ها و تفسیر خطبه غدیر به دسته فعالان رسانه ای و فضای مجازی در جامعه توسعه و گسترش داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز جمعه تیران افزود: ابعاد خطبه غدیر کمتر مورد تفسیر و تحلیل در جامعه قرار گرفته که این غفلت به دست رسانه ها جبران شود.

وی بیان کرد: فضای مجازی یکی از  زمینه های مهم برای تبیین جنبه های ارزشی و اسلامی خطبه غدیر است و فعالان فرهنگی به این موضوعات مهم و جامعه ساز بپردازند.

امام‌جمعه تیران و کرون با اشاره تبیین جنبه های شخصیتی حضرت علی(ع) و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) در خطبه غدیر تصریح کرد: کارهای بزرگ نباید به آدم های کوچک سپرده شود که ابن موضوع کمر جوامع را شکسته است.

وی اضافه کرد: در حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) سو مدیریت  وجود ندارد و شایسته سالاری در مدیریت جهانی حاکم شود.

خطیب جمعه تیران بر شکوه برنامه های عید غدیر تاکید و اضافه کرد : از اعیاد مهم عید غدیر است که عیدالله اکبر مشهور است و باید در این عید اتفاقات بزرگی در هر منطقه رخ بدهد.

وی ادامه داد: همه مردم به اندازه توانایی خود برای تکریم عید غدیر کار کنند و مایه ابهت و شیعه بشوند که در تیران و کرون بازسازی واقعه غدیر و همایش و جشن های متنوعی در این روز و هفته ولایت برگزار می شود.

رشیدیان به روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: شکوه مساجد به تلاش همگانی و همت متولیان این حوزه نیاز دارد و روحانیون در مسیر فعالیت های فرهنگی مساجد تلاش جدی داشته باشند.

/6026/7131

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =