۲۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83439112
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جیرفت - ایرنا - اهمیت غدیر و جایگاه ولایت از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.

به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک پیشاپیش عید غدیر گفت: نتیجه غدیر مایوس شدن کفار و تعیین رهبری بوده لذا با توجه به این مسائل، غدیر از جایگاه خاصی برخوردار است.
حجت الاسلام غلامحسین عبدالحسین زاده افزود: غدیر نشان داد که جامعه اسلامی حکومت زیاده خواهی، شخصی و اشرافی گری نیست بلکه حکومتی الهی بوده لذا کافران همواره دنبال تغییر این مسیر بوده اند. 
وی ادامه داد: مساله ولایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا نتیجه غدیر انتخاب حضرت علی (ع) بود.
وی از بازسازی واقعه غدیر در شهر جیرفت خبر داد و گفت: این برنامه ساعت ۹ صبح در مسیر جیرفت به دلفارد برگزار می شود و می طلبد این برنامه اطلاع رسانی شود تا مشارکت بیشتری را شاهد باشیم.
خطیب جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود به کودتای ۲۸ مرداد اشاره کرد و گفت: این کودتا ملت ایران را با تجربه کرد زیرا چشم ملت ایران باز شد.
وی با بیان اینکه دکتر مصدق باعث ملی شدن صنعت نفت شد، اظهار داشت: حوادث تاریخی را مطالعه کنیم تا دوباره این اشتباهات تکرار نشود.
حجت الاسلام عبدالحسین زاده تصریح کرد: رفتارهای نادرست مصدق در اعتماد به غرب و فاصله گرفتن از ارزش ها باعث بروز کودتای ۲۸مرداد شد.
وی با بیان اینکه دولت های غربی و کشورهای استعمارگر به دنبال تجزیه کشور ایران هستند و نمی خواهند ایران قوی باشد، گفت: در کودتای ۲۸ مرداد دولت آمریکا به مصدق رحم نکرد و این نشان دهنده این است که دشمنان به دنبال منفعت طلبی خود هستند.
امام جمعه موقت جیرفت اظهار داشت: مردم تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار نگیرند زیرا امروز دشمنان با تبلیغات به دنبال ناامید کردن مردم به نظام و مسئولان هستند.
 وی افزود: امروز عده ای نفوذی، در داخل کشور به دنبال ناامید کردن مردم هستند لذا نیروهای اطلاعاتی در این زمینه با دقت بیشتری ورود کنند.
حجت الاسلام عبدالحسین زاده ادامه داد: مدیری که تخلفاتش اثبات شده باید سریع به تخلفاتش رسیدگی شود لذا دستگاه های نظارتی پیشگیری کنند تا شاهد چنین مواردی نباشیم.

ادامه دارد...
۳۰۲۹/۷۴۵۰/۷۴۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =